Kwiaty balkonowe na wiosenne przymrozki. "Mamy rośliny, które poradzą sobie w takich warunkach"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Rośliny i wiaty idealne na balkon
Rośliny i wiaty idealne na balkon
Zaproś wiosnę do domu
Zaproś wiosnę do domu
Ratujemy przesuszone kwiaty doniczkowe
Ratujemy przesuszone kwiaty doniczkowe
Najczęstsze błędy w pielęgnacji roślin doniczkowych jesienią i zimą
Najczęstsze błędy w pielęgnacji roślin doniczkowych jesienią i zimą
Dżungla w domu
Domowe sposoby na szkodniki roślin
Domowe sposoby na szkodniki roślin
Kaktusy - dzieci Słońca
Kaktusy - dzieci Słońca
Kwiatowe smaki. Łukasz Skop o kwiatach jadalnych
Kwiatowe smaki. Łukasz Skop o kwiatach jadalnych
Grunt to ziemia
Grunt to ziemia
Bukiety z suszonych kwiatów
Bukiety z suszonych kwiatów
Pielęgnacja osłabionych roślin
Pielęgnacja osłabionych roślin
Anna Wojtala, florystka, wyjaśnia, jakie kwiaty wybrać na balkon, by wytrzymały kwietniowe wahania temperatur. Zdradza również, jak przygotować donice oraz radzi, jak zabezpieczyć sadzonki na noc. Dzięki jej poradom uda się przekształcić domową przestrzeń w prawdziwy wiosenny ogród.

Rośliny i kwiaty idealne na balkon 

Za nami dwa tygodnie wiosny i choć ostatnio w całym kraju sypnęło śniegiem to jest to idealny moment, by na naszych balkonach i tarasach zawitały pierwsze kwiaty. Doskonale sprawdzą się kwiaty cebulkowe - przebiśniegi, krokusy, żonkile i pierwiosnki. Wczesna wiosna to również dobry czas, by zasadzić stokrotki czy ciemierniki, które są odporne na niskie temperatury.

- Wiosna bywa kapryśna, ale na szczęście mamy rośliny, które poradzą sobie w takich warunkach - wyjaśnia florystka. - Bratki, pierwiosnki, prymulki, rośliny cebulowe, ciemierniki to są wczesnowiosenne kwiaty, które spokojnie dadzą sobie radę z pogodą. Jeśli byśmy wiedzieli, że ten przymrozek będzie większy niż cztery stopnie, to dobrze jest takie donice przysunąć do budynku lub przenieść do garażu - radzi.

Czas na balkonowe sadzenie kwiatów

Dno donicy należy wypełnić keramzytem. Kamyki pełnią funkcję drenażu. Na nie wysypujemy cienką warstwę ziemi, wsadzamy roślinę i obsypujemy z każdej strony, ugniatamy i dosypujemy ziemię. Pamiętamy, aby tylko korzenie znalazły się w ziemi. Łodygi nie powinny być nią przykryte. Po posadzeniu, podlewamy najlepiej odstaną wodą. Możemy używać dowolnych preparatów na wzrost i kwitnienie , choć i bez nich rośliny sobie świetnie poradzą.

Osoby, które w ubiegłym roku podjęły się balkonowej uprawy, z pewnością zadają sobie pytanie, czy mogą ponownie użyć ziemi zalegąjącej w donicach.

- Wyrzuciłabym ją - stwierdza Anna Wojtala. - Prawdopodobnie nie ma żadnych składników mineralnych, które są roślinom potrzebne. Możemy ją wyrzucić pod tuje, żeby jej nie marnować. Innym rozwiązaniem jest wyspanie jej przed blok, gdzie się połączy z glebą.

Zobacz wideo i przekonaj się, które rośliny najlepiej sprawdzą się na balkonie podczas kapryśnej wiosny.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: East News/Paweł Wodzyński

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana
Materiał promocyjny

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana