Pogoda

Pogoda na czwartek. Silny wiatr i oblodzenie

Pogoda

Aktualizacja:
Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
PAP/TVN Meteo
Pogoda na 2.12.2021 + 3-6.12.2021
Pogoda na 2.12.2021 + 3-6.12.2021
wideo 2/2
Pogoda na 2.12.2021 + 3-6.12.2021

Czwartek, 2 grudnia, zapowiada się pochmurny. Na przejaśnienia mogą liczyć jedynie mieszkańcy centralnej i południowej części kraju. Dodatkowo synoptycy zapowiadają silny wiatr. Gdzie powieje najmocniej?

Pogoda na czwartek, 2 grudnia

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, zwłaszcza w centrum i na południowym wschodzie. Na północy przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, wysoko w górach (powyżej 1000 m n.p.m.) śnieg. Temperatura maksymalna od 1 st.C na Suwalszczyźnie, około 4 st.C w centrum do 7 st.C na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, tylko na północnym wschodzie w porywach do 80 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W szczytowych partiach gór wiatr w porywach do 70 km/h, zachodni, powodujący zamiecie śnieżne.

Pogoda na czwartek, 2 grudnia w Warszawie

W czwartek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna około 5 st.C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, po południu słabnący, południowo-zachodni i zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Początkowo opady deszczu. Temperatura minimalna około 2 st.C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, nad ranem w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

IMGW wydaje alert RCB: możliwe przerwy w dostawie prądu

W czwartek IMGW wydało alert pierwszego stopnia przed silnym wiatrem w województwach: pomorskim, mazowieckim, podlaskim, warmińsko-mazurskim. Mogą też pojawić się ostrzeżenia przed oblodzeniem w województwie podkarpackim.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: PAP/TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Copyright Jason E. Vines (jasonevines@gmail.com)/Getty Images

Pozostałe wiadomości