alert IMGW

  alert IMGW

  Zobacz, za co grozi kilka tysięcy złotych kary.

  Synoptycy IMGW informują, że w niektórych częściach Polski zjawiska atmosferyczne mogą okazać się bardzo niebezpieczne. Ponadto wydano ostrzeżenia przed upałami - żółte i pomarańczowe. W najbliższych dniach sytuacja może się pogorszyć.

  Przed nami bardzo gorący tydzień. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zdecydował się wydać alertyostrzegające przed upałem. Będą one obowiązywały niemal w całym kraju. W których regionach temperatura będzie wyjątkowo wysoka?

  Przed nami gorący weekend.

  20 czerwca, w poniedziałek przeszły burze nad Polską. Strażacy musieli interweniować przeszło 700 razy. Na wtorek zapowiadane są kolejne alerty. Których województw dotyczą?

  Zdaniem synoptyków, aura może być bardzo niebezpieczna. W związku z tym IMGW wydał prognozę zagrożeń. Sprawdź, gdzie będzie burzowo.

  Jaka będzie pogoda w niedzielę 12 czerwca 2022 r? Zdaniem synoptyków, czeka nas ciepły dzień. Niewykluczone są przelotne opady deszczu. Czy wrócą burze? Sprawdź prognozę pogody na niedzielę i poniedziałek.

  W najbliższych godzinach znowu przyjdzie nam się mierzyć z niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi. Specjaliści z IMGW zdecydowali się wydać ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami i gradem dla pięciu województw. W których regionach kraju pogoda może być szczególnie niebezpieczna?

  Mimo że końcówka maja i pierwsze dni czerwca były deszczowe, to ściółka leśna ciągle jest zbyt sucha.

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenia hydrologiczne. W czterech województwach należy spodziewać się gwałtownego wzrostu stanu wód.

  Letnie upały i wiosenne burze. Gdzie zagrzmi?

  Jaka będzie pogoda w środę 1 czerwca? Zachmurzenie w Polsce będzie umiarkowane, zmieniające się w duże i całkowite na północy kraju. Jak przewidują synoptycy, w niektórych regionach kraju mogą wystąpić burze z gradem. IMGW wydał prognozę zagrożeń. Sprawdź, gdzie zagrzmi najmocniej.

  Jaka będzie pogoda w poniedziałek 16 maja? Według synoptyków początek tygodnia ponownie przyniesie napływ chłodnego powietrza. IMGW ostrzega przed przymrozkami. Sprawdź prognozę pogody na poniedziałek.

  Wszystko wskazuje na to, że na przyjście lata w Polsce przyjdzie nam jeszcze poczekać.

  Gdzie zagrzmi? Do której godziny obowiązują alarmy?

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał prognozę zagrożeń na czwartek, 12 maja 2022 roku. Synoptycy przewidują burze z opadami gradu.

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed opadami śniegu. Synoptycy przewidują, że we wtorek, 19 kwietnia br. przyrost pokrywy śnieżnej może osiągnąć nawet 10 centymetrów. Alerty obowiązują na terenie dwóch województw. Sprawdź, gdzie zrobi się biało.

  Pogoda w niedzielę może powodować zagrożenie na drogach. Szczególnie ostrożni powinni być mieszkańcy czterech województw. Sprawdź, gdzie może być niebezpiecznie.

  Synoptycy przewidują, że temperatura w nocy z soboty na niedzielę na obszarze niemal całego kraju może spaść poniżej zera.

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed przymrozkami, które mają wystąpić we wtorek rano. Synoptycy przewidują, że temperatura przy gruncie może spaść nawet do -8 st. Celsjusza. Alerty obowiązują na terenie 14 województw.

  Jaka będzie pogoda w piątek 8 kwietnia? Dzień zapowiada się pochmurno z przejaśnieniami i przelotnym deszczem. Na termometrach od 9 do 15 st. C. IMGW ostrzega przed wiatrem, który będzie dość silny, okresami porywisty.

  W najbliższych dniach pogoda nie będzie nas rozpieszczać. IMGW wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem oraz roztopami. Do tego, w niektórych regionach kraju znowu wystąpią intensywne opady śniegu. Gdzie aura będzie szczególnie niebezpieczna?

  Gdzie będzie padać?

  Jaka będzie pogoda w środę? W niektórych częściach Polski może spać śnieg. Mogą występować również przymrozki. Na drogach będzie ślisko. Sprawdź prognozę pogody.

  Pierwsze dni wiosny przyniosły piękną, ciepłą i słoneczną pogodę. Nadchodzący weekend może jednak okazać się mniej łaskawy. W wielu miejscach mogą IMGW planuje wydanie alertów pierwszego stopnia.

  Jaka będzie pogoda w weekend? Jego początek w Polsce zapowiada się ładnie, jednak w kolejnych dniach synoptycy zapowiadają ochłodzenie i deszcz. Miejscami powieje silny wiatr. Sprawdź prognozę pogody na sobotę i niedzielę.

  Mieszkańcy południowych regionów kraju mogą się szykować na silny mróz. Synoptycy z tego powodu wydali alerty pierwszego stopnia. Ostrzegają, że temperatura może spaść aż do -16 stopni. W kolejnych dniach przewidywane są oblodzenia.

  W najbliższych dniach możemy się spodziewać intensywnych opadów śniegu. Mogą być one niebezpieczne, dlatego IMGW zdecydował się wydać alerty dla kilku regionów Polski. Gdzie sytuacja może być szczególnie groźna?

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed wzrostem poziomu wód z przekroczeniem stanów ostrzegawczych. Synoptycy wydali ostrzeżenia hydrologiczne drugiego i pierwszego stopnia. Jakich regionów dotyczą prognozy?

  Synoptycy przewidują korzystniejsze warunki atmosferyczne. Wiatr osiągnie prędkość 70 km/h.