wiatr

  Sprawdź prognozę pogody.

  Do akcji wkroczyła Ochotnicza Straż Pożarna.

  Jaka pogoda będzie w poniedziałek 6 czerwca 2022?

  Gdzie będzie padać?

  Od kilku dni mieszkańcy Polski zmagają się z bardzo silnym wiatrem. Wichury łamią drzewa i zrywają dachy. Kiedy aura zmieni się na spokojniejszą? Od środy znajdziemy się pod wpływem niżu BIBI. Sprawdź prognozę pogody na najbliższe dni i weekend.

  Od kilku dni pogoda daje się nam we znaki. Niż Eunice, który przyniósł w sobotę porywisty, silny wiatr, odsunął się w kierunku Rosji. Jego śladem podążają jednak inne niżowe układy baryczne i w rozpoczynającym się tygodniu, czeka nas powrót wietrznej aury. Dla wielu osób oznaczać to będzie spadek nastroju.

  W nadchodzącym tygodniu znów czekają nas gwałtowne porywy wiatru. Ich przyczyną są dwa niże, które będą odpowiedzialne za gwałtowne zmiany pogodowe. Już od jutra może wiać nawet z prędkością 130 km/h.

  Jaka będzie pogoda w niedzielę, 20 lutego 2022 r.? Synoptycy zapowiadają niemal w całej Polsce opady deszczu lub śniegu. Temperatura wyniesie od 2 st. C do 6 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, okresami dość silny, porywisty.

  Jaka będzie pogoda w środę 16 lutego? Aura w Polsce zapowiada się dynamicznie i niebezpiecznie. Niewykluczone są opady deszczu lub deszczu ze śniegiem oraz burze. Synoptycy IMGW zapowiadają, że będzie mocno wiało, wiatr w porywach może sięgać ponad 100 km.

  W piątek w Polsce spodziewamy się ochłodzenia, a przelotny deszcz zastępować będą opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura od 2°C do 5°C. Wiatr będzie umiarkowany, nad morzem dość silny i porywisty. Drogi będą śliskie. IMGW wydało ostrzeżenia dla kilku województw.

  Noc i sobotni (5 lutego) poranek mogą być bardzo niebezpieczne. Synoptycy z IMGW wydali ostrzeżenia przed bardzo silnym wiatrem. Mieszkańcy, których regionów powinni szczególnie uważać?

  Jaka będzie pogoda w poniedziałek 31 stycznia 2022 r.? Według informacji podanych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Polsce ma być bardzo silny wiatr przez niemal cały dzień. Będzie również pochmurno i deszczowo. Zapowiadany jest również powrót zimy.

  Do wietrznych dni zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Jednak teraz synoptycy ostrzegają przed niebezpiecznym orkanem Nadia. Mieszkańcy których rejonów Polski powinni być szczególnie ostrożni i czujni? Spójrzmy na mapy.

  Czeka nas chłodna noc. Synoptycy ostrzegają przed opadami śniegu. W Karpatach pokrywa śnieżna może osiągnąć grubość około 7 centymetrów. Poza tym czwartek zapowiada się pochmurnie i deszczowo. Mieszkańcy których rejonów Polski mogą liczyć na słońce zza chmur?

  W sobotę nad Polską będą dominowały chłodne masy powietrza pochodzenia arktycznego. W ciągu dnia ciśnienie będzie delikatnie rosło. Synoptycy zapowiadają zachmurzenie umiarkowane, a miejscami duże.

  Przed silnym wiatrem, intensywnymi opadami śniegu i oblodzeniem ostrzegają synoptycy IMGW. Wcześniej alert wydało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Sytuacja będzie szczególnie niebezpieczna w dziesięciu województwach. Jak długo utrzyma się niebezpieczna pogoda?

  IMGW wydał alarmy drugiego i pierwszego stopnia przed silnym wiatrem w wielu regionach kraju. Porywy mogą sięgać do 100 kilometrów na godzinę. Zagrożenie stanowić będą także opady marznące. Gdzie będzie najgorzej?

  Czwartek, 2 grudnia, zapowiada się pochmurny. Na przejaśnienia mogą liczyć jedynie mieszkańcy centralnej i południowej części kraju. Dodatkowo synoptycy zapowiadają silny wiatr. Gdzie powieje najmocniej?

  Czy będzie jeszcze ciepło?

  Po wczorajszych alertach związanych z silnymi podmuchami wiatru, sobota będzie zdecydowanie spokojniejsza. Nie możemy jednak liczyć na słoneczny dzień, nad większością kraju będą wisieć deszczowe chmury, a w górach nadal będzie porywisty wiatr.

  Wiadomość od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa otrzymali mieszkańcy dwóch województw: pomorskiego i zachodniopomorskiego. Wszystko przez zbliżający się do Polski porywisty wiatr i obfity deszcz, który ma dotknąć niemal całą zachodnią i północną część kraju.

  W piątek, 5 listopada duże zachmurzenie. Przejaśnienia mogą pojawić się na południowym wschodzie Polski. Temperatura od  6°C w terenach podgórskich do 11°C w przeważającej części kraju. Uwaga: wiatr na północnym wschodzie może osiągać nawet 70 km/h.

  Bardzo silny wiatr wiał nad Polską. Straż pożarna interweniowała 9,7 tys. razy. Są cztery ofiary śmiertelne, osiemnaście osób zostało rannych.

  "Możliwe przerwy w dostawie prądu"

  Gdzie będzie niebezpiecznie?

  Może wiać do 100 km/h

  W poniedziałek 19 lipca 2021 r. nad Morzem Bałtyckim pojawiło się niecodzienne zjawisko meteorologiczne - trąby wodne. Część turystów szybko opuściła plaże, inni robili zdjęcia i nagrania. Niektóre z nich opublikowali Polscy Łowcy Burz.

  Groźnych burz można spodziewać się dzisiaj (8 lipca) wieczorem i w nocy z czwartku na piątek. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega, że nad Polskę zbliżają się grad, ulewy i silny wiatr. Alerty zostały wysłane do osób zamieszkujących sześć województw.

  Gwałtowne burze i ulewy przetaczają się przez Polskę. IMGW ostrzega, że to jeszcze nie koniec anomalii pogodowych. Warto więc zawczasu ubezpieczyć nieruchomości od wichur, huraganu i tornad. Jak to zrobić?

  W sobotę zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Na Wybrzeżu miejscami opady deszczu, na Podkarpaciu przelotne opady śniegu. Temperatura od 2 st. C do 5 st. C, nad morzem 6 st. C, a na obszarach podgórskich około 0 st. C. Wiatr umiarkowany, na Pomorzu i Śląsku porywisty.