wiatr

  wiatr

  W sobotę zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Na Wybrzeżu miejscami opady deszczu, na Podkarpaciu przelotne opady śniegu. Temperatura od 2 st. C do 5 st. C, nad morzem 6 st. C, a na obszarach podgórskich około 0 st. C. Wiatr umiarkowany, na Pomorzu i Śląsku porywisty.

  W senniku wiatr bardzo często jest odzwierciedleniem sił duchowych i psychicznych, które wpływają na życie. Co ciekawe, to siły skryte w podświadomości. Sny, w których występuje wiatr, mogą być zarówno wyczerpujące, jak i bardzo przyjemne.

  Dużo pracy mieli ostatniej doby strażacy. W całej Polsce zanotowali 535 interwencji związanych z pogodą. Głównie usuwali skutki silnych wiatrów na Śląsku, Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. Niedziela także może być dla straży pożarnej pracowita, bo - zdaniem synoptyków - wrócą burze. Sprawdź, gdzie mogą być niebezpieczne.

  Od 15 grudnia w Centrum Nauki Kopernik można oglądać wystawę "Powietrze – więcej niż nic". Jakie atrakcje przygotowali jej organizatorzy? Sprawdził to prezenter pogody Tomasz Zubilewicz. Zubi miał okazję wytworzyć chmury i wiatr! Jak to zrobił?

  15 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Wiatru. Z tego powodu w Iłży - mieście znajdującym się niedaleko Radomia zorganizowano piknik rodzinny. Jakie atrakcje przygotowali organizatorzy tej imprezy? Sprawdził to prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak. Dlaczego nazwał Iłżę miastem wiatru?

  Paulina Wilkiewicz postanowiła sprawdzić jakie warunki pogodowe panują na plaży we Władysławowie! Czy można się tam opalać czy w grę wchodzą jedynie sporty wodne? Jak wygląda pogoda w pozostałych częściach kraju? Zobaczcie!