Pogoda

Kiedy będzie cieplej? Termometry wskażą nawet 11 stopni

Pogoda

Autor:
Justyna
Piąsta
Źródło:
TVN Meteo
Pogoda na poniedziałek 7 lutego 2022 i kolejne dni

Ostatnie dni nie rozpieszczały nas ani pod względem temperatur, ani dostępu do słońca. Jednak w najbliższym czasie sytuacja może się zmienić. Tomasz Wasilewski przygotował 16-dniową prognozę pogody, z której wynika, że niebawem nastąpi ocieplenie.

Prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego

Według autorskiej długoterminowej prognozy pogody Tomasza Wasilewskiego niże i fronty atmosferyczne, które od wielu dni przechodzą nad naszą częścią Europy, sprowadzają atlantyckie powietrze, które jest wilgotne i ciepłe.

Zdrowie

Jak wiatr wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie?
Jak wiatr wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie?Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

W najbliższych dniach nadejdzie z zachodu fala ciepłego powietrza, która przyniesie spore ocieplenie. Od poniedziałku 7 lutego na wschodzie Polski termometry wskażą 2 stopnie, a na zachodzie 6-7 stopni.

Pogoda na wtorek 8 lutego 2022 r.

Wtorek zapowiada się pochmurno. W zachodnich regionach popada deszcz, a na wschodzie i w centrum kraju pojawią się opady śniegu. Temperatura sięgnie maksymalnie od -1 st. C na Podkarpaciu do 9 st. C na Pomorzu. Będzie wiać umiarkowany i dość silny wiatr, okresami w porywach osiągnie do 40-60 km/h, powieje z kierunku zachodniego.

Kiedy będzie cieplej?

W połowie tygodnia (7-13 lutego) można spodziewać się wyższych temperatur, nawet 10-11 stopni.

Pogoda na weekend 11-13 lutego 2022 r.

W okolicach weekendu temperatury będą niższe, ale wciąż dodatnie: od 1 stopnia na wschodzie do 4-5 na zachodzie. Według Tomasza Wasilewskiego kolejne dni również nie zapowiadają się zimowo.

Więcej informacji o pogodzie na TVN Meteo.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: urbazon/Getty Images

Pozostałe wiadomości