Newsy

Policja wkroczyła na wesele i wylegitymowała 81 osób. Goście musieli opuścić lokal

Newsy

TVN24

81 osób zostało wylegitymowanych na weselu w Malanowie (Wielkopolska). W interwencji uczestniczyło kilkudziesięciu funkcjonariuszy. Potem nastąpiła kontrola sanepidu, po której zapadła decyzja o przerwaniu imprezy. Goście przyjęcia weselnego musieli opuścić lokal.

Malanów: sanepid przerwał wesele

Kilkudziesięciu policjantów z Komendy Powiatowej w Turku razem z pracownikami sanepidu, w sobotę (10.04) po godzinie 17 interweniowało na weselu zorganizowanym w miejscowości Malanów.

- Funkcjonariusze wykonywali czynności z uwagi na podejrzenie popełnienia przestępstwa określonego w artykule 165. paragraf 1. Kodeksu karnego - mówi asp. sztab. Mateusz Latuszewski z Komendy Powiatowej Policji w Turku.

Artykuł dotyczy wprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób powodujących zagrożenie epidemiczne i rozszerzenie się choroby zakaźnej.

- Po wejściu na salę policjanci wylegitymowali 81 osób, następnie po kontroli sanepidu, decyzją powiatowego inspektora sanitarnego wydano decyzję o zaprzestaniu działalności polegającej na organizowaniu imprez okolicznościowych oraz organizowaniu zgromadzeń - przekazał Latuszewski.

Decyzja miała rygor natychmiastowej wykonalności, więc goście musieli opuścić lokal. Policja będzie przesłuchiwała świadków. Ustali dlaczego i na jakich zasadach odbyło się wesele.

Koronawirus w Polsce - obostrzenia

Obostrzenia związane z epidemią COVID-19 zostały przedłużone do 18 kwietnia. W tym czasie obowiązuje zakaz organizowania między innymi wesel, komunii i innych przyjęć okolicznościowych.

W zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć maksymalnie pięć osób. Uczestnicy mają obowiązek zakrywania nosa i ust oraz zachowania 1,5 m odległości od innych osób. Ponadto odległość między zgromadzeniami nie może być mniejsza niż 100 metrów. W imprezach i spotkaniach organizowanych w domu może uczestniczyć maksymalnie pięć osób - do tego limitu nie wliczamy osoby zapraszającej na imprezę oraz osób, które wspólnie mieszkają lub gospodarują z tą osobą.

Koronawirus w Polsce - dane z 11 kwietnia 2021 r.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę o 21 703 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarło 245 chorych.

Łączna liczba zakażonych koronawirusem, od początku wykrycia pierwszego przypadku w Polsce, wynosi 2 574 631. Zmarło 58 421 chorych.

Suknie ślubne na każdą kieszeń. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Wojtek ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" wspomina przeprowadzkę żony. Agnieszka: "Byłeś dosłownie przerażony"

Trendy ślubne na 2021/2022. Ekspertka: "W tym sezonie najważniejsze jest bycie sobą"

Żyją z dziećmi na 15 metrach użytkowych poddasza. "Żeby wziąć małe na ręce, mąż musiałby chodzić na czworaka"

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości