Newsy

Penélope Cruz w nowym filmie Pedro Almodóvara. To "wrażliwy portret kobiet, zmagających się z ciążami o nieprzewidywalnych skutkach"

Newsy

Dzień Dobry TVN

Organizatorzy festiwalu w Wenecji ogłosili, że filmem otwarcia tegorocznej imprezy będzie "Madres Paralelas" w reżyserii Pedra Almodóvara. Do sieci trafił już zwiastun mistrza hiszpańskiego kina. Jedną z głównych ról zagrała niezastąpiona Penélope Cruz.

Pedro Almodóvar po latach wraca do walki o Złotego Lwa Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Jego najnowszy film "Madres paralelas" 1 września otworzy 78. edycję wielkiej imprezy kulturalnej i zawalczy o nagrodę w konkursie głównym.

"Madres Paralelas" w reżyserii Pedra Almodóvara: fabuła i obsada

"Madres Paralelas", czyli w wolnym tłumaczeniu "Matki równoległe" opowiada historię matek w różnym wieku i w różnych sytuacjach życiowych. Główne role w filmie grają Penélope Cruz i Milena Smit, a partnerują im Israel Elejalde, Aitana Sánchez-Gijón, Julieta Serrano i Rossy De Palma.

- Jestem wdzięczny Pedro Almodóvarowi za to, że otrzymaliśmy ten przywilej, aby otworzyć festiwal filmowy jego nowym filmem, wrażliwym portretem kobiet, zmagających się z ciążami o nieprzewidywalnych skutkach, kobiecej solidarności, seksualności doświadczanej w sposób wolny i bez hipokryzji, a wszystko to połączone z refleksją nad nieuniknioną potrzebą prawdy, do której należy nieustannie dążyć - napisał w oświadczeniu Alberto Barbera, dyrektor weneckiego festiwalu.

Zobacz zwiastun "Madres Paralelas" Pedro Almodóvara:

Przypomnijmy, że w 2019 roku Almodóvar otrzymał honorowego Złotego Lwa za całokształt twórczości.

Konkurs Główny Festiwalu Filmowego w Wenecji

78. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji odbędzie się w dniach 1-11 września. Na czele jury stanie w tym roku twórca oscarowego "Parasite" Joon-ho Bong. Do głównego konkursu o nagrodę Złotego Lwa zakwalifikowano 21 filmów z całego świata w tym m.in. polską produkcję - Jana P. Matuszyńskiego "Żeby nie było śladów". Więcej na ten temat w artykule:

Polski film z szansą na nagrodę główną na festiwalu filmowym w Wenecji. Jaką ma konkurencję?

Zobacz także:

Nie żyje gwiazda "Gladiatora". Aktor zmarł w Turcji podczas wakacji

Oscarowe przymiarki rozpoczęte. Które aktorki mają szansę na nominację?

W Warszawie wybrano skwer, który ma nosić imię mamy Natalii Kukulskiej

Zobacz wideo: Antonio Banderas o najnowszym filmie Pedro Almodovara

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Dominika Czerniszewska

Pozostałe wiadomości