reżyser

  reżyser

  Tadeusz Bradecki - aktor i reżyser teatralny - nie żyje. Artysta przez wiele lat był związany z Teatrem Starym w Krakowie oraz Teatrem Narodowym w Warszawie. O jego śmierci poinformował Teatr Śląski, gdzie Bradecki pełnił funkcję dyrektora artystycznego. Miał 67 lat.

  Izadora Weiss jest absolwentką warszawskiej szkoły baletowej i Akademii Muzycznej w Warszawie. W tym roku znalazła się w prestiżowym "Fifty Contemporary Choreographers", przewodniku prezentującym 50 najważniejszych choreografów świata. - To jest to potwierdzenie, że jeśli robisz swoje, naprawdę pracujesz, gdzieś cię odnajdą - mówi w Dzień Dobry TVN.

  Festiwal filmowy w Tallinie to nie lada gratka dla wszystkich miłośników kina. Historia imprezy sięga 1997 roku, a jej tegoroczna odsłona odbyła się w dniach 12-28 listopada. Zebrani w stolicy Estonii goście mogli w tym czasie zapoznać się z dziełami cenionych twórców filmowych. "Wesele" Wojciecha Smarzowskiego zrobiło wrażenie zarówno na widzach, jak i na festiwalowym jury. Polski reżyser został uhonorowany dwiema nagrodami.

  Marek Kalita to aktor, którego nie trzeba przedstawiać. Widzowie TVN i Player.pl doskonale znają go z takich produkcji jak: "Na Wspólnej", "Pajęczyna" czy "Szadź". A jaki artysta jest prywatnie? Sprawdziła to reporterka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska w cyklu  "Światła na…". 

  Miłośnicy twórczości Wojciecha Smarzowskiego z niecierpliwością oczekiwali na premierę filmu "Wesele". Wybitny reżyser po raz kolejny zdecydował się opowiedzieć widzom historię, która skłania do refleksji nad otaczającą nas rzeczywistością. Czy jego najnowsze dzieło ma szansę na stałe zapisać się w pamięci Polaków? O pracy z wybitnym reżyserem opowiedziały aktorki Michalina Łabacz i Maria Sobocińska.