reżyser

  "Opowiedziany z absolutnie niezwykłej perspektywy".

  Paweł Deląg należy do grona gwiazd, które nie boją się otwarcie wyrażać swoich poglądów i stawać w obronie mniejszości. Udowodnił to w jednym ze swoich instagramowych postów. Jego słowa były odpowiedzią na plotki, które pojawiły się w przestrzeni publicznej i odbiły się szerokim echem w sieci. W szczerej rozmowie z magazynem "Wysokie Obcasy" aktor odniósł się do tej sytuacji, jednocześnie ucinając spekulacje dotyczące swojej orientacji seksualnej.

  Kariera Johnny'ego Deppa ponownie zaczęła napierać rozpędu. Najlepszym tego dowodem jest fakt, że artysta postanowił wrócić do reżyserowania filmów. Zdjęcia do produkcji, której bohaterem będzie włoski malarz Amedeo Modigliani, rozpoczną się w 2023 roku.

  Reżyser "Zjednoczonych stanów miłości" po raz kolejny udowodnił, że umiejętność pochylania się nad niełatwymi tematami może stanowić przepustkę do wielkiego sukcesu w świecie filmu. W drugim tygodniu sierpnia na ekranach polskich kin zagościło najnowsze dzieło uznanego artysty. W Dzień Dobry Wakacje o kontrowersyjnej tematyce i ważnym przesłaniu obrazu "Głupcy" opowiedzieli Ewa Puszczyńska oraz Tomasz Wasilewski.

  Długo wyczekiwany 4. sezon serialu "Westworld" pojawił się niedawno na HBO. Po uśmierceniu postaci granej przez Evan Rachel Wood, scenarzyści znaleźli zupełnie nowy pomysł na aktorkę. O pracy na planie gwiazda opowiedziała Ani Wendzikowskiej w Dzień Dobry TVN.

  Wojciech Biedroń nie żyje. Aktor, reżyser telewizyjny i teatralny, autor teledysków, a także pisarz odszedł w wieku 64 lat. O śmierci tego wybitnego i wszechstronnego artysty poinformowała żona oraz portal filmpolski.pl.

  Cieszył się uznaniem publiczności i krytyków za sprawą osobliwego podejścia do interpretacji dzieł Szekspira.

  Czym aktor zachwycił reżysera?

  Paul Haggis został zatrzymany, gdy przyjechał na festiwal filmowy.

  Statystyki pokazują, że w tym roku w Stanach Zjednoczonych więcej niepełnoletnich zginęło od broni palnej niż w wyniku wypadków samochodowych.

  O czym jest "Pani Basia", drugie producenckie dzieło aktora?

  Krzysztof Dracz odegrał w swojej karierze dziesiątki ról filmowych, serialowych i teatralnych. W Dzień Dobry TVN artysta opowiedział o wyzwaniach, jakie niesie za sobą praca na scenie.

  Miłośnicy kina niezależnego przybywający na festiwal Mastercard OFF Camera z całą pewnością nie mogą narzekać na brak atrakcji. "The Falconer" to kolejny nieprzeciętny obraz, który został zaprezentowany podczas tegorocznej edycji wydarzenia.

  Ruszyła kolejna edycja festiwalu Mastercard OFF Camera, uznawanego za największe święto kina niezależnego w naszym kraju. Organizatorzy imprezy przewidzieli wyjątkowe nagrody dla najlepszych twórców.

  Podano datę i miejsce pogrzebu.

  Jerzy Skolimowski to jeden z najwybitniejszych i najbardziej cenionych polskich reżyserów. Jego najnowsze dzieło "IO" zostanie pokazane podczas zbliżającego się festiwalu filmowego w Cannes. Film Skolimowskiego powalczy również o Złotą palme. Jakie jeszcze filmy zostały zakwalifikowane do konkursu głównego?

  "Jeszcze tam wrócimy i przyniesiemy statuetkę do Dzień Dobry TVN".

  Jest idolem reżysera "Diuny".

  Wybitna reżyserka ma swoje miejsce w Krakowie.

  "To jest coś wspaniałego".

  "On się nigdy nie zestarzeje".

  Nie żyje Jan Hryniak, które realizował uwielbiane produkcje przez widzów. Wyreżyserował m.in. "Przystań", "Samą słodycz" czy "Zenka". O śmierci reżysera poinformowała jego żona, scenarzystka Marta Hryniak.

  Ivan Reitman amerykański reżyser, producent i twórca serii kultowych komedii "Pogromcy duchów" nie żyje. O śmierci artysty poinformował dyrektor generalny Sony Pictures Motion Picture Group Tom Rothman. Reitman miał 75 lat.

  Na czym polega fenomen Krzysztofa Jasińskiego?

  Tadeusz Bradecki - aktor i reżyser teatralny - nie żyje. Artysta przez wiele lat był związany z Teatrem Starym w Krakowie oraz Teatrem Narodowym w Warszawie. O jego śmierci poinformował Teatr Śląski, gdzie Bradecki pełnił funkcję dyrektora artystycznego. Miał 67 lat.

  Jerzy Kawalerowicz 19 stycznia obchodziłby 100. urodziny. Był wybitnym reżyserem, który stał się wzorem do naśladowania dla młodych twórców. Trudno wyobrazić sobie polską kinematografię bez filmów takich jak "Faron", "Matka Joanna od aniołów" czy "Śmierć prezydenta". Jak zapisał się w pamięci osób, które miały przyjemność z nim pracować?

  Peter Bogdanovich zmarł w Los Angeles. Był nie tylko cenionym reżyserem, lecz także aktorem oraz pisarzem. "Ostatni seans filmowy" to dzieło, które przyniosło mu największą popularność. 

  Izadora Weiss jest absolwentką warszawskiej szkoły baletowej i Akademii Muzycznej w Warszawie. W tym roku znalazła się w prestiżowym "Fifty Contemporary Choreographers", przewodniku prezentującym 50 najważniejszych choreografów świata. - To jest to potwierdzenie, że jeśli robisz swoje, naprawdę pracujesz, gdzieś cię odnajdą - mówi w Dzień Dobry TVN.

  Nie żyje Jean-Marc Vallee. Kanadyjski reżyser i producent filmowy zmarł w wieku 58 lat. Zasłynął reżyserią serialu "Wielkie kłamstewka" i dramatu "Witaj w klubie" z 2013 roku nominowanego w sześciu kategoriach do Oscara.

  pierogi