Newsy

Laureaci festiwalu Mastercard Off Camera. Poznaj wschodzące gwiazdy polskiego kina

Newsy

Za nami gala zamknięcia 13. edycji festiwalu kina niezależnego Mastercard Off Camera. W naszym studio tegoroczni zwycięzcy - aktorka, Zosia Domalik, a także reżyser i scenarzysta filmowy, Bartosz Kruhlik, twórca "Supernovej"

Mastercard Off Camera za nami

Największy festiwal kina niezależnego za nami. Czas więc na podsumowanie. W Konkursie Polskich Filmów Fabularnych ponownie przyznano nagrodę Mastercard Rising Star dla najlepszego aktorskiego debiutu. Wyróżnienie i 10 000 zł otrzymała Zofia Domalik, która jest jednocześnie laureatką nagrody dla Najlepszej Aktorki (jej partnerem jest Player.pl). Zofia Domalik została doceniona za występ w filmie "Wszystko dla mojej matki". Co o nagrodzie powiedziała goszcząc w naszym programie?

Ona jest bardzo ciężka

- przyznała ze śmiechem wschodząca gwiazda. Zarówno Zofia, jak i Bartosz, swoje wyróżnienia odebrali osobiście podczas gali. Zachowany został jednak reżim sanitarny.

Nagrody uskrzydlają. Mój profesor i opiekun roku Wojciech Malajkat powtarza, że tego zawodu się nie uprawia dla nagród, ale zawsze miło ją dostać

- podkreśla aktorka.

Rola, w którą wcieliła się Zofia, była bardzo wymagająca. We "Wszystko dla mojej matki" wciela się w 17-letnią Olę, która ucieka z domu dziecka do domu poprawczego.

Przetrudne zadanie. W przeciwieństwie do naszego filmu, gdzie bohater jest zbiorowy, tu cała historia opierała się na postaci Zosi

- z uznaniem przyznał goszczący z Domalik w Dzień Dobry TVN, Bartosz.

Oboje zdobyli również uznanie podczas festiwalu w Gdyni. Są żywymi dowodami na to, że młode polskie kino ma się w Polsce bardzo dobrze.

Opowiedzieli także o swoich planach na przyszłość. Obejrzyj całą rozmowę.

Zofia Domalik - kim jest

Zofia to 25-letnia absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej, córka aktorki Ewy Telegi i reżysera Andrzeja Domalika. Ostatnio mogliśmy ją oglądać w serialu obyczajowym "Zawsze warto" oraz w kryminalnej "Szadzi" u boku Macieja Stuhra. Zagrała w nim jedną z ofiar seryjnego mordercy.

Bartosz Kruhlik - kim jest

Bartosz urodził się w 1985 roku. Uznanie jurorów Konkursu Polskich Filmów Fabularnych zdobyła jego "Supernova"". Paul Wesley, Margie Simkin i Oren Moverman zdecydowali, że to do jej reżysera - Bartosza Kruhlika - trafi 100 000 PLN - nagroda Kulczyk Foundation. Po premierze "Supernovej" krytycy nie szczędzili mu zachwytów, a młodego reżysera porównywano m.in. do Kieślowskiego.

Zobacz Zofię i Bartosza w naszym programie:

Zobacz także:

Basia Pasek poleca 3 filmy, których nie możesz przegapić podczas Mastercard OFF Camera 2020

Międzynarodowa Agnieszka Grochowska. Aktorka zagrała w szwajcarskiej produkcji. "To było bardzo ciekawe doświadczenie"

Jak Gerard Butler wyobraża sobie koniec świata? Ekskluzywna rozmowa z Anią Wendzikowską

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Anna Mierzejewska

Pozostałe wiadomości