laureaci

  laureaci

  Komitet Instytutu Karolinska zdecydował, że tegoroczna Nagroda Nobla w dziedzinie medycyny trafi do Davida Juliusa i Ardema Patapoutiana. Laureaci otrzymali ją za "odkrycie receptorów temperatury i dotyku". Tym samym rozpoczął się tydzień noblowski, który potrwa do 11 października 2021 roku.

  Pokojowa Nagroda Nobla wzbudza zainteresowanie i wielkie emocje. W poprzednich latach wśród zwycięzców znaleźli się Abiy Ahmed Ali, Juan Manuel Santos czy Liu Xiaobo. Zdaniem norweskich ekspertów w tym roku największe szanse na otrzymanie Pokojowej Nagrody Nobla mają znana z walki na rzecz klimatu Greta Thunberg oraz liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska.  

  Na naszych kanapach - laureaci "Paszportów Polityki" : Marcin Wicha - literatura, Joanna Freszel - muzyka poważna, Mateusz Lenart, Wojciech Piejko i Andrzej Mądrzak - kultura cyfrowa. Jak zareagowali na to wyróżnienie, jakie mają plany na przyszłość i jak odnoszą się do nagłego zainteresowania z jakim spotykają się teraz, jako laureaci "Paszportów Polityki"?

  W Teatrze Polskim po raz 19. rozdano Telekamery "Tele Tygodnia". Widzowie wybrali swoich ulubieńców. Do grona laureatów dołączyli m.in.: Martyna Wojciechowska, Agustin Egrrola i Agnieszka Cegielska, których gościliśmy w studiu Dzień Dobry TVN. Kto z nich nie mógł uwierzyć, że dostał statuetkę? U kogo spowodowała ona gwałtowny przypływ adrenaliny? Komu podziękowała za nagrodę Martyna Wojciechowska i czy rzeczywiście zamierza już wrcić na "Kraniec świata"? Zobaczcie, jak na Telekamerę zareagowła Agnieszka Cegielska i, jak będzie świętować. GRATULUJEMY WSZYSTKIM NAGRODZONYM!

  Laureatów Nagrody im. Jana Wejcherta gościliśmy w studiu Dzień Dobry TVN. Za jakie osiągnięcia statuetkę przyznano Piotrowi Voelkelowi? Czym wyróżnia sie koncepcja programowa jego szkoły "School of form"? Jakie teraz biznesmen stawia sobie cele do zrealizowania? Drugą statuetkę przyznano Żydowskiemu Instytutowi Historycznemu za doprowadzenie do powstania Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Odebrał ją przedstawiciel organizacji - Piotr Wiślicki. Czym dla żydowskiej instytucji jest nagroda Polskiej Rady Biznesu? Dodaje splendoru? Motywuje do dalszego działania?

  Dziś w studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy ludzi, którzy są niekwestionowanymi gwiazdami blogosfery. Na naszej kanapie zasiedli: Michał Fedorowicz, który zdobył nagrodę główną za Blog Roku 2014, Justyna Mazur, która została nagrodzona w kategorii "Życie i społeczeństwo". Towarzyszyli im jurorzy tegorocznego konkursu: Tomasz Raczek i Konrad Kruczkowski. Jakie kryteria brali pod uwagę oceniając blogi?