polskie kino niezależne

  Dziennikarka wymieniła pięć reżyserek młodego pokolenia.

  Majówka, niekoniecznie w stylu hygge, walka o marzenia, słodko-gorzkie opowieści o rolach, z których chcemy wyjść. Filmy z Konkursu Polskich Filmów Fabularnych to przegląd tego, co w rodzimym kinie najciekawsze i najbardziej wartościowe. Co zobaczymy podczas 15. Mastercard OFF CAMERA i do kogo trafi 100 000 PLN?

  Zorganizowany w Krakowie Festiwal Kina Niezależnego Mastercard OFF Camera 2021 to wyjątkowe wydarzenie, które skupia uwagę największych miłośników branży filmowej. Zebrani w stolicy Małopolski fani mają szansę spotkać aktorów, których znają z wielkiego ekranu, ale także z popularnych produkcji telewizyjnych. Marcinowi Sawickiemu udało się porozmawiać z Aleksandrą Adamską, która również zdecydowała się wziąć udział w tegorocznym wielkim święcie kina.

  Już po raz drugi odbywa się Festiwal Filmów w Czasie Kwarantanny – "Kino 2021. Nowe historie". Jury, w skład którego wchodzą Olga Bołądź, Kuba Czekaj, Anna Jadowska oraz Natasza Parzymies, spośród 100 nadesłanych projektów wyłonią zwycięskie filmy. Jakie produkcje znalazły się w tegorocznym konkursie? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Olga Bołądź.

  Za nami gala zamknięcia 13. edycji festiwalu kina niezależnego Mastercard Off Camera. W naszym studio tegoroczni zwycięzcy - aktorka, Zosia Domalik, a także reżyser i scenarzysta filmowy, Bartosz Kruhlik, twórca "Supernovej"

  Od jakiegoś czasu polski aktor pracuje przeważnie za granicą. Jak mówi, tak się ułożyły losy. Gdzie w najbliższym czasie bedziemy mogli go zobaczyć? W rozmowie z Agnieszką Jastrzębską Paweł Deląg zdradził, że właśnie przygotowuje się do norweskiej i czeskiej produkcji. W jakie wcieli się role? Czy to prawda, że zagra Wikinga?

  Jak się ma kondycja polskiej kinematografii? Według Małgośki Szumowskiej - kino polskie coraz bardziej przedziera się w świat. Tego samego zdania jest Paweł Pawlikowski. Co sądzi o tym Andrzej Wajda? Co przyczyniło się do poprawy rodzimej kinematografii? Gdzie młodzi twórcy mogą ubiegać się o dofinansowanie do swoich projektów? Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  W Krakowie rozpoczął się Festiwal PKO OFF Camera. Nie mogło tam zabraknąć dziennikarza Dzień Dobry TVN Marcina Sawickiego, który wziął udział w gali otwarcia. Kto już na samym początku festiwalu otrzymał nagrodę "Pod Prąd" za szczególne wspieranie kina? Dlaczego PKO zdecydowało się na wsparcie festiwalu?