Newsy

Ksiądz do kobiet żyjących w patologicznych związkach: "Jakimkolwiek by się nie okazał łajdakiem, masz obowiązek się o niego troszczyć"

Newsy

ksiądz, modlitwa, kościół

Ksiądz Roman Kneblewski postanowił na swoim wideoblogu zwrócić się do kobiet, które żyją w patologicznych związkach. Przestrzega, że przysięga, którą składają małżonkowie obowiązuje do końca życia. Tym samym emerytowany duchowny odniósł się negatywnie do rozwodów kościelnych.

Ksiądz o rozwodach w Kościele

Emerytowany duchowny odniósł się do unieważniania małżeństw przez sądy biskupie. Podkreślił, że nie ma rozwodów w Kościele. Według niego dopuszczalne są jedynie separacje.

- Nie ma rozwodów w Kościele. Jest, obawiam się, szafowane na lewo i prawo orzekanie nieważności związków małżeńskich. Stało się modne. Jeśli ktoś oszuka, zadziała i zyska jakiś papier orzekający nieważność związku małżeńskiego, to uważam nie powinien spać spokojnie. Jeśli ktoś złożył słowa przysięgi małżeńskiej, to one obowiązują do końca życia - wyjaśnił ks. Kneblewski.

Ksiądz zwrócił się do kobiet

Duchowny postanowił zwrócić się także do kobiet, żyjących w związkach, w których jest przemoc czy inne patologiczne zachowania.

- Jakimkolwiek by się nie okazał łajdakiem w życiu, masz obowiązek się o niego troszczyć, codziennie się za niego modlić i trwać w gotowości, żeby w razie czego go przyjąć i pospieszyć z pomocą. Małżonkami pozostają na zawsze, na dobre i na złe. Inaczej nie miałaby sensu ta przysięga - powiedział ksiądz.

Zobacz wideo: Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet

Zobacz także:

Kolejna strata na brytyjskim dworze. "Królowa jest absolutnie zdruzgotana"

Ewa Krawczyk złożyła synowi Krzysztofa ofertę. Nie wiedziała, że jest nagrywana

Tomasz Komenda nie pracuje już u braci Collins. Jest oświadczenie: "Zawsze może liczyć na nasze wsparcie, a my na jego"

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Daria Pacańska

Pozostałe wiadomości