Newsy

Ewa Krawczyk złożyła synowi Krzysztofa ofertę. Nie wiedziała, że jest nagrywana

Krzysztofa Krawczyka „Życie jak wino”

Wojciech Olszanka/East News

Newsy

Ewa Krawczyk złożyła synowi Krzysztofa ofertę. Nie wiedziała, że jest nagrywana

Krzysztofa Krawczyka „Życie jak wino”

Wojciech Olszanka/East News

Ewa Krawczyk odwiedziła Krzysztofa Juniora, by wpłynąć na jego decyzje? - Gdyby jej posłuchał, miał w zamian "dostać coś" ze spadku - powiedział nam Tomasz Patora, autor reportaży o życiowej sytuacji syna zmarłego piosenkarza. W sobotę (15 kwietnia) będzie również gościem w studiu Dzień Dobry TVN.

Nie milkną echa głośnego reportażu Tomka Patory, który ukazał się w dwóch częściach w programie "Uwaga! TVN". Obraz relacji pomiędzy Ewą i Krzysztofem, bratem artysty Andrzejem oraz synem - Krzysztofem Juniorem, zdumiewa. Jak informuje twórca reportażu, każda przekazana w materiale informacja była zweryfikowana i potwierdzona w różnych źródłach, trudno tu więc mówić o jakiejkolwiek manipulacji.

Ewa Krawczyk z mężem wiedzieli, co dzieje się z Krzysztofem Juniorem

Ewa i Krzysztof wiedzieli o tym, że wobec syna wokalisty była stosowana przemoc, a jego wujkowi postawiono w związku z tym zarzuty. Nie zareagowali nigdy i nie wsparli chłopaka. Zdawali sobie również sprawę, w jakich warunkach mieszka syn tak wielkiego artysty i tu również nie została wyciągnięta pomocna dłoń.

Teraz, po śmierci Krawczyka okazało się, że jego syn nie dostanie żadnego spadku. We wrześniu zeszłego roku, co zostało również potwierdzone, został sporządzony nowy testament. Cały majątek włącznie z prawami autorskimi został przekazany wdowie, czyli Ewie Krawczyk.

Jak się okazuje, o materiale Tomka Patory, Krawczykowie wiedzieli od dłuższego czasu. Nie podobało im się to, że ktoś próbuje poznać niewygodne dla nich historie z ich życia rodzinnego. Ewa Krawczyk kilka dni temu odwiedział Krzysztofa Juniora. Z relacji reportera Uwagi! wynika, że spotknie miało zaskakujący przebieg.

Ewa Krawczyk stawia ultimatum Krzysztofowi Juniorowi

Syn Krawczyka nagrał rozmowę z Ewą Krawczyk, a treść spotkania przekazał reporterowi "Uwagi! TVN". 

- Z nagrania wynika, że Ewa Krawczyk nakazuje mu zrezygnować z adwokata i wszelkich pełnomocników - mówi w rozmowie z serwisem dziendobry.tvn.pl Tomasz Patora. - Powiedziała mu nawet, że jak nie wie, jak zrezygnować z takich prawnych usług, to ona mu może to napisać. Gdyby syn Krawczyka jej posłuchał, miał w zamian "dostać coś" ze spadku. Czyli prosty przekaz: zrezygnuj z dochodzenia swoich praw przed sądem, ciągania się po rozprawach, a ja coś tam ci dam w zamian. Padł nawet pomysł, że może mu wynająć mieszkanie - wyjaśnia autor głośnego materiału.

Ewa Krawczyk próbowała przekonać młodego Krawczyka również, żeby "dał sobie spokój z tą prasą, bo już mam tego dosyć".

Więcej o kulisach powstawania materiału, jak i reakcjach na niego, opowie już jutro w programie Dzień Dobry TVN Tomasz Patora lub na player.tvn.pl. Koniecznie oglądajcie.

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia 2021 r. Był trzykrotnie żonaty. Pierwsze małżeństwo z Grażyną Adamus trwało krótko. Z drugą żoną Haliną Żytkowiak doczekali się syna, którego nazwano Krzysztof Junior. U boku trzeciej żony, jak ją pieszczotliwie nazywał - Ewuni, odnalazł spokój i szczęście. Małżeństwo zamieszkało w małej wiosce Grotniki pod Łodzią. Nie doczekali się dzieci, natomiast jak się okazało, Krawczyk nieformalnie adoptował trzy córki siostry Ewy.

Zobacz także: 

Wzruszające słowa wdowy po Krzysztofie Krawczyku: "Śpię na jego połowie łóżka"

Nie żyje brat Krzysztofa Krawczyka. Artysta-malarz miał 70 lat

Powstanie pomnik Krzysztofa Krawczyka? Andrzej Kosmala: "Sprawa jest wciąż w etapie organizacyjnym"

Obejrzyj również: Uwaga! TVN: Syn Krzysztofa Krawczyka żyje jak bezdomny [Część 1]

Uwaga! TVN/x-news

Co sądzisz o tym artykule?
215
31
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
8
15.05.2021
Danuta
A gdzie rodzina juniora od Matki Haliny Żytkowiak,żeby wesprzeć go.
15.05.2021
jola
zachowek w zwiększonej wysokości, bo jest inwalidą...
15.05.2021
jola
w polskim prawie jest taka instytucja jak ZACHOWEK, myślę, że coś Juniorowi skapnie :)
15.05.2021
Regina6cvn
Trudno jest ogarnąć .Smutne jest to by syn tak słynnego Artysty żył w takich warunkach. Warto czasem popatrzeć co dzieje się z dziećmi artystów ,nigdy bym nie posądziła o takie zachowanie wobec Jedynego SYNA I to jak by nie było KREW Z KRWI SMUTNE
15.05.2021
anna
Ewa kart nie rozdaje, choć próbuje sprzedać taki wizerunek. Prawo jest jednoznaczne. Synowi Krawczyka należy się zachowek i to w zwiększonej wysokości, jeśli był chory. Ponadto cały testament może nie być ważny jeśli chorował na demencję. Wtedy podział będzie pół na pół. Takie jest prawo i koniec kropka. Ewunia nic na to nie poradzi. Czuje się zagrożona, więc na nagraniu skłaniała syna Krawczyka do rezygnacji z pomocy adwokatów. Ale to nie ona będzie decydowała o majątku. Tylko Sąd wg prawa. Ewa nie uda ci się. Ty tu nie rządzisz.
15.05.2021
clara
Myślę że coś takiego może się stać tylko w sercach kamiennych . Jak nisko trzeba upaść , żeby zamknąć drogę do życia własnego dziecka . Dlatego powierzam JUNIORA nieustającej ŁASCE naszego WSZECHMOCNEGO BOGA , w którego ręku jest las każdego wołającego do NIEGO o pomoc.
14.05.2021
Michal
Bardzo dobry artykul Panie Wojciechu i bardzo smutna historia syna - Krzysztofa juniora.
Duzo slysze o zbiorkach dla osob, ktore zyja w takich warunkach czy dotknela ich krzywda/choroba i to naprawde z przeroznych stron/przyczyn. Myslalem o zalozeniu akcji na jednej ze stron typu 'siepomaga' ale jako osoba mieszkajaca za granica i nie znajaca nawet Pana Krzysztofa juniora i zadnych znajomych obawiam sie, ze akcja ta nawet niebylaby za bardzo legalna z punktu widzenia prawa. Czy Pan Panie Wojciechu zna moze osoby, znajomych, ktore bylyby w stanie cos takiego zorganizowac? Moze nikt nie wpadl na taki pomysl wczesniej? Na pewno nie bylaby to tez kwota, ktora zdolalaby przetrwac miesiace czy lata ale zawsze byloby to cos pozytywnego z tej calej smutnej historii.
14.05.2021
kasia
Przeraźliwie smutne!
Rozwiń wszystkie komentarzy