spadek

  spadek

  We wtorek, 27 października br. wchodzi w życie nowelizacja ustawy o podatku od spadków i darowizn. Zgodnie z jej zapisami rozszerzony został krąg osób uprawnionych do zwolnienia z podatku od spadków i darowizn. Zaliczono do niego m.in. osoby przebywające w rodzinie zastępczej oraz takie, które prowadzą rodzinny dom dziecka.

  W Dzień Dobry TVN gościliśmy Edoarda Perazzi - jedynego spadkobiercę Oriany Fallaci. Kobiety, która do dziś jest wzorem dla wielu dziennikarek i dziennikarzy. "Trudno z nią było wytrzymać" - tak ciotkę wspomina Edoardo. Nie zmienia to faktu, że wciąż była cudowną kobietą. Wywiady z nią były niezwykle trudne dla rozmówców. W skrajnych przypadkach mogły nawet zniszczyć karierę. Dlaczego więc wielcy tego świata ciągle chcieli z nią rozmawiać, a po wywiadach zostawali jej przyjaciółmi?

  W skład spadku wchodzą nie tylko aktywa, ale i długi spadkodawcy. Do tej pory zasadą przy ustawowym dziedziczeniu było przyjęcie spadku bez ograniczenia odpowiedzialności za długi. Oznaczało to, że spadkobiercy odpowiadali za wszystkie długi spadkodawcy całym swoim majątkiem. Po nowelizacji prawa spadkowego zasadą jest dziedziczenie długów tylko do wysokości odziedziczonego majątku. O tym, jak należy rozumieć nowelizację prawa spadkowego gość Dzień Dobry TVN adwokat Magdalena Wilk.

  Jego ciocia, w latach 80-tych, handlowała butami, kryształami, ręcznikami i wszystkim tym, co warto było przewozić przez granicę. Gdy zmarła, okazało się, że w spadku zostawiła mu nieprzebrane ilości towarów, między innymi, TYSIĄCE par butów!

  4 lata temu zmarła Violetta Villas. Od tamtego momentu między synem, a przyjaciółką piosenkarki, która zajmowała się nią w ostatnich latach życia, toczyła się sądowa batalia o spadek po diwie polskiej piosenki. O finale tej walki rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN z synową , Małgorzatą Gospodarek i mecenasem Michałem Błeszyńskim, pełnomocnikiem syna piosenkarki.

  Radek Liszewski zostawia disco-polo. Nawiązuje współpracę z Norbim. Zamierza zmienić repertuar na mieszkankę jazzu, popu i rocka. W studiu Dzień Dobry TVN Norbi i Liszewski opowiedzieli nam o swojej nowej współpracy. Kto jeszcze dołączy do nowego zespołu Radka Liszewskiego?