Newsy

Liczba zakażeń koronawirusem w Polsce przekroczyła 2 miliony. Coraz więcej zajętych respiratorów

Newsy

iStockphotoGrzegorz Slemp/ Getty Images

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o kolejnych niemal 26 tys. zakażonych koronawirusem w Polsce. To oznacza, że od początku pandemii zaraziły się już ponad 2 mln osób.

Ponad 2 mln zakażonych koronawirusem

Liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wciąż rośnie. Trzeci dzień z rzędu najwięcej przypadków zarażeń odnotowano na Mazowszu. W piątek, 19 marca w całym kraju było ich 25 998, co składa się na łączną liczbę 341 165 chorych.

Od początku pandemii, pozytywny wynik testu na koronawirusa otrzymały 2 010 244 osób. Zmarło 48 807 osób, a ozdrowieńców jest 1 620 272.

Rośnie także liczba zajętych respiratorów, których w Polsce jest łącznie 3 071. Z danych na piątek wynika, że wykorzystuje się ich 2 245.

Lockdown od 20 marca w całym kraju

Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że od 20 marca do 9 kwietnia w całym kraju obowiązywać będą dodatkowe obostrzenia.

Zamknięte będą baseny (z wyjątkiem funkcjonujących w podmiotach wykonujących działalność leczniczą i dla członków kadry narodowej), sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna, hotele (z wyjątkiem hoteli robotniczych i tych, które świadczą usługi w ramach podróży służbowych), galerie handlowe (z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek, drogerii, salonów prasowych, księgarni, sklepów zoologicznych i budowlanych oraz salonów usługowych), teatry, muzea, galerie sztuki, kina, stoki narciarskie, kluby fitness i siłownie oraz obiekty sportowe.

Zobacz wideo: Jedna dawka szczepionki a odporność

Zobacz także:

Autor: Kamila Glińska

Źródło: MZ

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości