ministerstwo zdrowia

  Od soboty, 1 października lekarze zobligowani są wpisywać kilka dodatkowych informacji o pacjentce do ministerialnego Systemu Informacji Medycznej (SIM). Wśród nich - te o ciąży.

  Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas czwartkowej konferencji prasowej poinformował o wprowadzeniu szczepienia 2. dawką przypominającą dla osób powyżej 12 lat.

  Ogłoszenie przez Ministerstwo Zdrowia refundacji najdroższego leku świata, jak nie bez powodu nazywana jest Zolgensma, obudziło wielkie nadzieje w rodzicach chorych dzieci. Niestety, nie na długo.

  Zolgensma, czyli najdroższy lek świata na SMA, znajdzie się na wrześniowej liście leków refundowanych. To ogromna szansa dla chorych. Czy czeka nas koniec milionowych zbiórek?

  Kiedy będą wysyłane e-skierowania?

  W specjalnych kioskach profilaktycznych można bezpłatnie wykonać pomiary i na miejscu omówić je z doradcą. O ich funkcjonowaniu przypomina serwis Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia. Kto może z nich skorzystać? Co można zbadać?

  Ministerstwo Zdrowia opublikowało wykaz leków oraz wyrobów medycznych zagrożonych brakiem dostępności w naszym kraju. Na liście znajduje się aż 215 preparatów. Którzy chorujący mogą mieć problemy?

  Zakażony odzwierzęcym wirusem pacjent przebywa w izolacji.

  16 maja 2022 roku stan epidemii został w Polsce zniesiony, ale placówki medyczne wciąż utrudniają swoim pacjentom kontakt z rodzinami.

  Przypadki tej choroby zdiagnozowano już m.in. w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Hiszpanii, Belgii oraz Szwecji.

  Stan epidemii zostanie przekształcony w stan zagrożenia epidemicznego. Zmiana wejdzie w życie od 16 maja. To informacja, którą przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski.

  Rząd podjął decyzję w sprawie zniesienia stanu epidemii w Polsce. Informacje na ten temat przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski.

  Decyzję w tej sprawie podejmie rząd.

  Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że od 1 kwietnia 2022 w aptekach, przychodniach i szpitalach nie będzie już możliwości bezpłatnego przetestowania się na Covid-19. Zamknięta została również strona, przez którą wystawiano e-skierowania.

  Odmowa może skutkować utratą pracy.

  Kiedy trafi do pacjentów?

  Kto może go przyjmować?

  Ministerstwo Zdrowia zmienia decyzję.

  Kto dostanie skierowanie?

  Na stronie rządowej pacjent.gov.pl uruchomiono kalkulator online, który podpowie, jak możesz przechodzić COVID-19. Przeznaczony jest on dla ozdrowieńców i osób niezaszczepionych. Jak działa?

  Po szczepieniu na koronawirusa wiele osób doświadczyło niepożądanych odczynów poszczepiennych. Rekompensata za powikłania zostanie wypłacona z Funduszu Kompensacyjnego Szczepień Ochronnych. Projekt nowelizacji ustawy został przyjęty przez rząd i od 12 lutego będzie można ubiegać się o odszkodowanie. Komu przysługuje?

  Zakażenia, osoby zmarłe i obostrzenia związane z koronawirusem. W Polsce trwa stan epidemii wprowadzony z powodu zagrożenia koronawirusem SARS-CoV-2. Oto aktualne przydatne informacje związane z pandemią i sytuacją w kraju.

  Młodzi ludzie coraz więcej czasu spędzają przed ekranem komputera czy telefonu komórkowego. NFZ wspólnie z Ministerstwem Zdrowia uruchomił program pilotażowy dla dzieci uzależnionych od nowych technologii cyfrowych. Jak działa? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Dorotą Jabłońską, psychologiem klinicznym i psychoterapeutką.

  Jest odpowiedź Ministerstwa Zdrowia.

  Treść wiadomości ma związek z rozprzestrzeniającą się mutacją omikron.

  Wielu Polaków obawia się, że z czwartej fali pandemii, wpadniemy od razu w piątą. Jaki plan działania ma Ministerstwo Zdrowia? Czy czeka nas kolejny lockdown? Minister Adam Niedzielski w wywiadzie z Wirtualną Polską przyznał, że rozważana jest zmiana dotychczasowych obostrzeń.

  Minister zdrowia podaje najbardziej prawdopodobny scenariusz.

  Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej ogłosił, że rząd rozważa wprowadzenie obowiązku szczepień dla służb mundurowych. Tym samym potwierdził wcześniejsze zapowiedzi rzecznika Ministerstwa Zdrowia.

  Epidemia koronawirusa nie odpuszcza. Każdej doby rośnie ilość zarażonych osób. Powoli wprowadzane są dodatkowe obostrzenia, które mają zmniejszyć skalę rozprzestrzeniania się choroby. Czy na zakończenie roku możemy spodziewać się nowych restrykcji? Wyjaśniamy.

  Kogo dotyczy rozporządzenie ministra zdrowia?