Newsy

Kiedy zniesienie kolejnych obostrzeń? Minister zdrowia podał wstępną datę

Newsy

TVN24/x-newsAdam Niedzielski

- Kolejne kroki luzowania przepisów związanych z COVID-19 będą ogłoszone najprawdopodobniej na przełomie maja i czerwca - zapowiedział w piątek w rozmowie z Wirtualną Polską minister zdrowia Adam Niedzielski. - Na wakacje większość aktywności będzie już przywrócona - dodał.

Po trzeciej fali epidemii koronawirusa Polska powoli zaczyna wracać do upragnionej normalności. Postępujący program szczepień oraz coraz niższe dzienne liczby zachorowań i zgonów pozwoliły rządzącym na luzowanie obostrzeń. Od niedawna możemy cieszyć się otwartymi ogródkami restauracyjnymi, muzeami czy galeriami. W przyszłym tygodniu będziemy mogli z kolei po raz pierwszy od kilku miesięcy wybrać się do teatru lub do ulubionej knajpki.

Korornawirus w Polsce. Kiedy luzowanie kolejnych obostrzeń?

Pomimo luzowania obostrzeń, wiele branż nadal działa z zachowaniem wymaganych ograniczeń. To może się zmienić w perspektywie kilku najbliższych tygodni.

- Najprawdopodobniej na przełomie maja i czerwca poinformujemy o kolejnych krokach względem luzowania reguł bezpieczeństwa. Na dziś nie widzę przeszkód, by nie były to kolejne zmiany , czyli luzowanie reżimu sanitarnego w wielu miejscach i przywracanie działalności. Wiele osób sugeruje przyśpieszenie, ale w tym zakresie wolimy być ostrożni - powiedział w piątek Wirtualnej Polsce szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.

Dodał, że jeżeli sytuacja epidemiczna się nie pogorszy, to po 5 czerwca aktywność będzie przywracana "wszędzie tam, gdzie jest jeszcze ograniczona".

Gdzie trzeba nosić maseczki?

- Kierunek jest jeden, o ile nie będzie złych sygnałów dotyczących zakażeń, to kolejne kroki w luzowaniu są coraz bliżej - poinformował Niedzielski.

Podkreślił jednak, że utrzymany zostanie nakaz noszenia maseczek wewnątrz tzw. przestrzeni wspólnych i wszędzie tam, gdzie nie można zachować dystansu

Zobacz wideo: Przeprowadzka na kwarantannie. Co zrobić?

Zobacz też:

Niedziele wolne od handlu w 2021 r. Czy 23 maja zrobimy zakupy?

Policjant został zastrzelony na służbie. "Był ulubieńcem, maskotką miasta. Łączył pokolenia"

Pan Janusz doszedł do wagi 175 kg. Dietetyk kliniczny: "Polacy mają dwie wady, jeśli chodzi o jedzenie". Jakie?

Autor: Mateusz Łysiak

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24/x-news

Pozostałe wiadomości