Newsy

Jeff Bezos stanie się pierwszym bilionerem w historii. Ile będzie miał wtedy lat?

Newsy

Brett Hondow/Pixabay

Jeff Bezos - twórca największego sklepu internetowego świata - będzie pierwszym na świecie bilionerem. Tak przewidują twórcy oprogramowania dla biznesu z Comparisun. Magiczny pułap biliarda dolarów Bezos osiągnie w 2026 roku. Skończy wtedy 62 lata.

Jeff Bezos pierwszym bilionerem

Eksperci z Comparisun, bazując na danych z listy najbogatszych ludzi pisma ”Forbes’a” policzyli, kiedy aktualni miliarderzy staną się bilionerami. Według nich, pierwszy stanie się nim Jeff Bezos.

Jeff Bezos jest szefem Amazona i dumnym posiadaczem tytułu najbogatszego człowieka świata. Nie zmienił tego nawet niedawny rozwód, który uszczuplił jego majątek o 38 mld dolarów. W ostatnich 5 latach wartość jego majątku netto wzrosła bowiem aż o 34 proc.

W mnożeniu finansów nie przeszkodziła mu nawet pandemia koronawirusa, która odbiła się negatywnie na całej światowej gospodarce. Handel przeniósł się niemal kompletnie do Internetu, na czym oczywiście zyskał m.in. Amazon.

Bezos będzie pierwszym człowiekiem, którego wartość majątku będzie mieć dwanaście zer. Stanie się to w 2026 roku . Biznesmen będzie mieć wtedy 62 lata.

Licząc to tą samą metodą, właściciel Facebooka Mark Zuckerberg swój bilion osiągnie w 2036 roku, w wieku 51 lat.

Jeff Bezos - najbogatszy człowiek świata

56-letni Bezos, najbogatszy człowiek świata zarabia, ale jednocześnie dba o swój wizerunek i dzieli się z innymi. W kwietniu przekazał 100 mln dolarów do amerykańskich banków żywności, z których korzystają m.in. ludzie zwolnieni z pracy z powodu pandemii.

Nawet w zwykłych czasach amerykańskie gospodarstwa domowe zagrożone są brakiem żywności. Teraz ten problem COVID-19 tylko dodatkowo uwypuklił. Pozarządowe banki żywności polegają zwykle na tym, czego nie sprzedadzą duże sieci spożywcze i restauracje. Ale w czasie izolacji społecznej te kanały dystrybucji żywności nie operują na normalnych zasadach. Dlatego chciałbym wręczyć te 100 mln organizacji Feeding America. Szybko rozdysponują te środki poprzez sieć swoich banków żywności, dostarczają jedzenie tym, którzy go najbardziej potrzebują

- pisał Bezos na Instagramie.

Zobacz też:

Autor: Luiza Bebłot

Pozostałe wiadomości