Gorące tematy

Fundacja TVN "nie jesteś sam" otrzymała od Amazon ponad 1,5 mln zł na walkę z koronawirusem

Amazon Fundacja TVN "nie jesteś sam"

TVN

Gorące tematy

Fundacja TVN "nie jesteś sam" otrzymała od Amazon ponad 1,5 mln zł na walkę z koronawirusem

Amazon Fundacja TVN "nie jesteś sam"

TVN

Fundacja TVN „nie jesteś sam” jest jedną z organizacji wspierających walkę z COVID-19 w Polsce i z tej okazji otrzymała od firmy Amazon ponad 1,5 mln zł. Kwota ta zostanie przeznaczona na zakup testów na obecność koronawirusa dla pracowników medycznych – lekarzy, pielęgniarek oraz personelu karetek pogotowia.

Fundacja TVN „nie jesteś sam” od kilku tygodni prowadzi aktywne działania na rzecz walki z epidemią koronawirusa. O optymalnym sposobie wydatkowania środków otrzymanych od darczyńców decyduje w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia oraz przedstawicielami środowisk medycznych. Dotychczas na wsparcie diagnostyki zakażeń oraz zakup niezbędnych środków ochrony indywidualnej dla pracowników szpitali w całej Polsce przeznaczyła łącznie ponad 5 mln złotych pozyskanych od darczyńców.

Darowizna Amazon i zakup testów

Dostrzegając zaangażowanie i wkład fundacji w walkę z epidemią COVID-19 w Polsce, Amazon wyłonił ją jako jedną z organizacji pomocowych, które otrzymają środki na ten cel. Za ponad 1,5 mln zł (równowartość 350 000 euro) fundacja kupi kolejną pulę testów w kierunku obecności wirusa SARS-CoV-2. Zostaną one wykorzystane do badań pracowników medycznych – lekarzy, pielęgniarek oraz personelu medycznego karetek pogotowia – w całej Polsce. Testy dostarczy ogólnopolska sieć laboratoriów diagnostycznych ALAB. Firma dysponuje specjalnym mobilnym laboratorium w samochodzie, co umożliwia szybką i sprawną realizację badań w różnych lokalizacjach.

To piękny, hojny i bardzo potrzebny dziś gest. Środki od Amazon pozwolą przebadać 3400 pracowników medycznych. To właśnie oni są w tej chwili na pierwszej linii frontu w walce z epidemią. Musimy im pomóc, by mogli skutecznie ratować życie i zdrowie nas wszystkich

– powiedziała Katarzyna Kolenda-Zaleska, prezes Fundacji TVN „nie jesteś sam”.

Amazon od początku aktywnie włącza się walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Zatrudniamy w Polsce ponad 16 000 osób i chcemy, by nasi pracownicy i ich rodziny czuli się bezpiecznie. Współpracujemy m.in. z instytucjami, które niosą bezpośrednią pomoc osobom dotkniętym skutkami epidemii. Uważamy, że ochrona zdrowia personelu medycznego odgrywa kluczową rolę w tym procesie. Dzięki zaangażowaniu Fundacji TVN „Nie jesteś sam”, pracownicy służb medycznych mogą skutecznie i w bezpieczny sposób wykonywać swoją pracę

- powiedziała Blanka Fijołek, CEE PR & Community Manager w Amazon.

Działalność charytatywna Fundacji TVN "nie jesteś sam" i Amazon

Przez 19 lat działalności Fundacja TVN „nie jesteś sam” przekazała na realizację celów charytatywnych około 250 000 000 złotych. Od początku istnienia wspiera system opieki zdrowotnej w Polsce. Buduje i remontuje kliniki i oddziały szpitalne. Kupuje najnowocześniejszy sprzęt medyczny, rehabilitacyjny oraz karetki pogotowia.

Amazon angażuje się w walkę z koronawirusem, zarówno w skali globalnej, jak i lokalnej. W Polsce firma przekazała 4,5 miliona złotych dla organizacji pozarządowych, zaangażowanych w przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się epidemii. Amazon uruchomił także Inicjatywę Rozwoju Diagnostyki Amazon Web Services, która ma na celu wsparcie badań i rozwoju diagnostyki, polegającej na szybkim oraz dokładnym wykrywaniu COVID-19. W ramach projektu, Amazon przeznaczył 20 milionów dolarów na innowacje i rozwój w obszarach związanych z COVID-19. Amazon jest także zaangażowany we wsparcie edukacji w czasie epidemii, udostępniając bezpłatne warsztaty STEM Kindloteka online, skierowane do dzieci, rodziców i nauczycieli.

Więcej informacji na temat działań podjętych przez Amazon, aby wesprzeć osoby dotknięte kryzysem związanym z koronawirusem można znaleźć tutaj oraz na profilu twitter.com/AmazonNewsPL.

>>> Zobacz także:

Akcja #koncertdlabohaterów nadal trwa. Do szpitali trafiło już ponad 3,7 mln zł

Samolot ze środkami ochrony osobistej od Dominiki Kulczyk już wylądował. Jest ich 57 ton!

Artyści zagrali #koncertdlabohaterów. 4 miliony złotych na walkę z epidemią

Co sądzisz o tym artykule?
80
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0