Newsy

Naukowcy oszacowali maksymalny wiek człowieka. Wynik badania zaskakuje

Newsy

Silke Woweries/Getty Images

Czas życia się wydłuża. Do ciekawych wniosków doszli naukowcy, którzy przebadali grupę osób do 85. roku życia. Ich badania nie biorą jednak pod uwagę rozwoju medycyny. Zatem ile lat jest w stanie żyć człowiek?

Maksymalny wiek człowieka

Naukowcy z Singapuru, Rosji oraz USA szacują, że człowiek może dożyć nawet 150 lat. Według nich to teoretyczna granica wieku. Badacze przeprowadzili wywiady medyczne z grupą ponad 70 tysięcy osób do 85. roku życia z całego świata. Każdemu pobierano krew i badano jej strukturę. Okazało się, że istnieje powiązanie pomiędzy tempem przechodzenia organizmu od stanu choroby do zdrowia oraz długowiecznością.

Naukowcy twierdzą, że człowiek jest tak skonstruowany, że może dożyć właśnie 150 lat i jest to maksymalny wiek. W tych badaniach pominięto jednak rozwój medycyny i wdrożenie nowych form leczenia powszechnych chorób.

Kane Tanaka - najstarszy żyjący człowiek

Kane Tanaka jest obecnie najstarszym żyjącym człowiekiem. Japońska superstulatka urodziła się 2 stycznia 1903 roku, ma 118 lat i w 2018 roku została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa. Jest trzecią osobą w historii, za Jeanne Calment (żyła 122 lata) oraz Sarah Knauss (żyła 119 lat), która osiągnęła ten wiek. Najstarszym mężczyzną do tej pory był Japończyk Jiroemon Kimura, który przeżył 116 lat (1897–2013).

Zobacz wideo: Najstarszy fryzjer w Polsce

>>> Zobacz także:

Miłość w czasach Tindera. Jak bezpiecznie randkować i znaleźć tego jedynego?

Odwodnienie dzieci i dorosłych – przyczyny, objawy i sposoby leczenia

Rezydenci biur podróży skarżą się na turystów. "Dzwoni kobieta i mówi, że urwał jej się sznurek od tamponu"

Autor: Daria Pacańska

Pozostałe wiadomości