wiek

  wiek

  Mówi się, że po 30.- 40. roku życia metabolizm zwalnia i łatwiej przybieramy na wadze. Tymczasem najnowsze badania pokazują, że to nie do końca prawda. Naukowcy dowiedli, że metabolizm jest na tym samym poziomie od 20. do 60. roku życia. Zwalnia dopiero wtedy, gdy zaczynamy się starzeć.

  Osoby samotne, które mają więcej niż 60 lat, żyją o 5 lat krócej w porównaniu do swoich rówieśników, którzy mają partnerów. Tak wynika z ustaleń naukowców z Japonii i Singapuru. Jakie czynniki na wpływają na tę różnicę?

  Wielu z nas odnosi wrażenie, że im jesteśmy starsi, tym szybciej biegnie czas. Okazuje się, że chodzi o obniżającą się moc obliczeniową naszego mózgu. To nie czas przyśpiesza, tylko my potrzebujemy go więcej, żeby przetworzyć informacje. Na czym to polega? O tym rozmawialiśmy z Dawidem Myśliwcem, popularyzatorem nauki.

  Małgorzata Rozenek-Majdan ma dla fanów nie lada gratkę. Gwiazda co rusz tłumaczy się z zabiegów medycyny estetycznej, często dementując plotki na ten temat. Nie inaczej jest z jej wiekiem - internauci nie wierzą w to, ile naprawdę ma lat. W związku z krążącymi spekulacjami, Rozenek przygotowała dla nich konkurs.

  "Jestem osoba przeszczęśliwą. Mam najpiękniejszy okres w życiu. Ja to powtarzam, trąbię naokoło, że naprawdę wiek nie jest ważny. Można spełniać marzenia w każdym wieku. Całe życie marzyłam o tym, żeby mieć własny dom na wsi i nagle okazało się, że będę miała. (...) Mam dużo do zrobienia JESZCZE!" o życiu prywatnym i planach zawodowych, Marcinowi i Dorocie opowiedziała Urszula Dudziak.

  Matura, prawo jazdy, wyprowadzka z domu rodzinnego, a może pierwsza praca? Co dla Was jest wyznacznikiem dorosłości? Czy da się na nią przygotować, czy raczej nas zaskakuje?Zobaczcie jak dojrzałość zdefiniowali nasi goście: Anna Karczmarczyk, Bartosz Gelner i Mateusz Banasiuk.

  Z miłości do swojej 17-letniej uczennicy, 42-letni nauczyciel zdecydował się zostawić żonę i 2 dzieci. O romansie poinformował dyrektorkę szkoły, w której pracuje, ta z kolei zgłosiła sprawę do prokuratury. O tym, czy takie związki, oparte na fascynacji starszym doświadczonym mężczyzną są częste, czy mają szansę powodzenia i czy początkowa fascynacja raczej szybko wygasa, rozmawialiśmy z adwokatem Elizą Kuną i psychologiem dziecięcym Justyną Korzeniewską.

  Fakt, że niektórzy z nas wyglądają młodziej niż w rzeczywistości mają lat, od dawna interesuje genetyków. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy dziennikarkę i modelkę Ewę Pacułę, dermatologa dra Marcina Ambroziaka oraz właścicielkę agencji PR i modelkę Bognę Sworowską, by zapytać, co ich zdaniem wpływa na młody wygląd. Dlaczego męska skóra starzeje się wolniej? Jakie części ciała zdradzają nasz wiek?

  Ostatnio Joanna Krupa hucznie świętowała urodziny. Modelka w rozmowie z dziennikarką Dzień Dobry TVN Agnieszką Jastrzębską nie chciała się przyznać do wieku. Dlaczego? Czy media podają błędne informacje?

  Katarzyna Warnke wrzuciła na swój profil społecznościowy zdjęcie, po obejrzeniu którego robi się gorąco. Jak ono powstało? Czy aktorka uważa się za kobietę z seksapilem? Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Twarze modelek 60+ goszczą na okładkach najlepszych magazynów mody na świecie. Jak nowy trend w światowej modzie: "retroglam" podoba się naszym gościom: Małgorzacie Niezabitowskiej, Teresie Rosati i prof. Ewie Okoń-Horodyńskiej?

  Pół wieku życia. Można by sądzić, że wszystko już za nami. Nic bardziej mylnego. Troje energicznych 50-latków: jurorka programu „Taniec z gwiazdami” Iwona Pavlović, posłanka Małgorzata Kidawa- Błońska i generał Roman Polko udowodnili dziś w programie, że życia zaczyna się po pięćdziesiątce.

  Czego mężczyzna nigdy nie powinien mówić kobiecie? Co mu grozi, gdy powie partnerce, że jest za gruba? Co odpowiedzieć żonie, gdy pyta o swój wygląd? - Należy kłamać. Nigdy, przenigdy nie wolno mówić kobiecie, że jest gruba, brzydko wygląda, że nie jest umalowana i ma tłuste włosy - mówił to w Dzień Dobry TVN z praktyki Rafał Rutkowski. Jeżeli nie wiemy, co powiedzieć, lepiej wymyć jej samochód lub wyrzucić śmieci - radził aktor. Czy zgadza się z tym aktorka Andżelika Piechowiak i Aleksandra Kisio?