Bronia w sieci jest niekwestionowaną gwiazdą. Pora zatem przedstawić ją całemu światu. Ta wrona nawiązała bowiem bliską relację z mieszkanką jednego z warszawskich boków. Od tej porty stale odwiedza swoją koleżankę i spędza z nią wolne chwile. Czy ptaki mogą zaprzyjaźnić się z człowiekiem? O tym opowiedzieli nam Samuel Sosnowski, ornitolog, edukator, podróżnik oraz Justyna Cieślak, przyjaciółka Wrony Broni.
Jakie naprawdę są te zwierzęta? Czy potrafią kochać jak psy?
Co to jest egzystencjalizm? Pod tą nazwą kryje się nurt obecny m.in. w filozofii, literaturze i malarstwie. Ukształtował się w XX wieku, choć za jego prekursora uważa się XIX-wiecznego duńskiego filozofa Sørena Kierkegaarda. Zapoczątkowany przez niego prąd myślowy szybko zyskał zwolenników w całej Europie. Czym wyróżnia się filozofia egzystencjalna i jakie są jej główne założenia?
Czas życia się wydłuża. Do ciekawych wniosków doszli naukowcy, którzy przebadali grupę osób do 85. roku życia. Ich badania nie biorą jednak pod uwagę rozwoju medycyny. Zatem ile lat jest w stanie żyć człowiek?
Są cały czas aktywne, pełne wigoru i nie przestają realizować swoich pasji i marzeń. Małgorzata Chruścicka i Monique Lehman są idealnym przykładem tego, że życie zaczyna się po pięćdziesiątce, a nawet później. O swoim podejściu i wieku, który jest tylko liczbą, mówiły w Dzień Dobry TVN.
Piotr Kraśko: "Elon Musk wysłał kabriolet w stronę Marsa, wiemy jak wyglądają gwiazdozbiory, lata świetlne od Ziemi, a (...) ciało ludzkie jest niezbadane". Naukowcy z NYU School of Medicine, University of Pennsylvania oraz Mount Sinai Beth Israel Medical Center na łamach "Scientific Reports" udowodnili, że człowiek posiada nieznany dotąd narząd - interstitium. Więcej o tym odkryciu opowiedział nam w Dzień Dobry TVN - Wojciech Grabczan ze Stowarzyszenia Rzeczników Nauki.
O trzęsieniach ziemi, ich przyczynach i możliwości ich przewidywania rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN z dr. hab. Grzegorzem Lizurkiem z Zakładu Sejsmologii PAN. Czy działalność człowieka może być bezpośrednią przyczyną tragicznych w skutkach zjawisk sejsmicznych? Zobaczcie!
Świat obiegła informacja o tym, że naukowcy stworzyli krzyżówkę człowieka i świni. O komentarz do sprawy poprosiliśmy prof. Magdalenę Fikus, specjalistkę w dziedzinie genetyki: "Państwo sobie wyobrażacie w tym momencie, że gdzieś na świecie pojawia się prosiaczek, który ma długie włosy i piękne nogi. To nie całkiem jest tak". Po co naukowcy przeprowadzają tego typu eksperymenty.
Z kości naszych przodków można wyczytać, jak na przełomie wieków zmieniało się ciało ludzkie. Gość Dzień Dobry TVN antropolog Łukasz Maurycy Stanaszek powiedział, co warunkuje budowę ciała, czym różnimy się od naszych przodków i jak będzie wyglądać człowiek w przyszłości.
Od szympansów i goryli różni nas tylko 1-2 proc. genów, więc nie powinien nas dziwić widok małpy zachowującej się podobnie jak człowiek. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki sprawdził, co ludzkiego mają człowiekowate.
Okazuje się, że ludzie mają swoje zwierzęce sobowtóry. Mamy na to niepodważalne dowody :) A czy Twój zwierzak jest do Ciebie podobny? A może to Ty jesteś podobny do swojego pupila?
Niewielki człowiek o wielkich ambicjach. Dandris cierpi na achondroplazję - czy choroba wyklucza ze społeczeństwa? Na ile odmienność stanowi barierę w kontaktach z innymi ludźmi? Zobaczcie, co człowiekowi niskiego wzrostu przysparza najwięcej problemu! Nasz gość żartobliwie i z dużym dystansem do siebie wyjaśnił, jak radzi sobie, gdy "herbatka stoi wysoko". W telewizji jest miejsce dla każdego! Nie znacie jeszcze Dandrisa? Czas nadrobić zaległości!