Iga Świątek tryumfuje na turnieju WTA w Rzymie. Na pokonanie Pliskovej potrzebowała zaledwie 45 minut

Iga Świątek
Iga Świątek nie pozostawiła złudzeń co do swojej rewelacyjnej formy - w finale w mistrzowskim stylu pokonała Karolinę Pliskovą. Wcześniej, w sobotę stoczyła dwa pojedynki - z Eliną Switoliną i Coco Gauff.

Iga Świątek na turnieju WTA w Rzymie. Polka debiutuje w TOP 10. rankingu WTA

W niedzielę, 16 maja Iga Świątek (15. w rankingu WTA) zwyciężyła w turnieju WTA w Rzymie. Polka zwyciężyła sześciokrotnie, straciwszy tylko jednego seta. W finałowym meczu z Czeszką, Karoliną Pliskovą (9. w rankingu WTA) zwyciężyła 6:0, 6:0. Iga awansowała na dziesiąte miejsce w rankingu WTA i piątą lokatę w klasyfikacji Race. To nie pierwszy sukces tenisistki!

Iga Świątek: droga do zwycięstwa w Rzymie

W pierwszym meczu Iga pokonała Amerykankę Alison Riske: 5:4 (przegrywała już 1:4) i krecz przeciwniczki (uraz kostki). W kolejnej rundzie pokonała kolejną zawodniczkę USA Madison Keys 7:5, 6:1 - w tym meczu obroniła trzy piłki setowe (przy 3:5). Od stanu 5:5 już dominowała na korcie.

W 1/8 finału Polka wygrała z Czeszką Barborą Krejcikovą 3:6, 7:6 (5), 7:5 - mecz trwał prawie 3 godziny. W drugiej partii, przy stanie 5:6 Świątek obroniła dwie piłki meczowe. Zwyciężyła w tie- breaku 7:5.

W sobotę najpierw w ćwierćfinale Iga wyeliminowała Ukrainkę Elinę Svitolinę (6. w rankingu WTA) 6:2, 7:5, a w półfinale wygrała z Amerykanką Cori Gauff 7:6 (3), 6:3.

W niedzielnym finale Iga rozbiła Czeszkę Karolinę Pliskovą 6:0, 6:0.