Gwiazdy

Jak Iga Świątek regeneruje siły przed turniejem? Tenisistka zdradziła nam, co najbardziej ją odpręża

Iga Świątek

Bartosz Krupa/East News

Gwiazdy

Jak Iga Świątek regeneruje siły przed turniejem? Tenisistka zdradziła nam, co najbardziej ją odpręża

Iga Świątek

Bartosz Krupa/East News

Iga Świątek w zeszłym roku udowodniła światu, że mimo młodego wieku, można osiągać wielkie sukcesy. Obecnie polska tenisistka przebywa w Dubaju, gdzie bierze udział w turnieju WTA. Nasz prowadzący Damian Michałowski rozmawiał z 19-latką o panującej tam atmosferze, wielkich przygotowaniach oraz planach  i marzeniach. 

Iga Świątek – młoda gwiazda kortów tenisowych

Iga Świątek to 19-letnia dziewczyna, która na swoim koncie ma zwycięstwo French Open 2020. Gwiazda kortów tenisowych systematycznie i konsekwentnie trenuje oraz szkoli swój sportowy warsztat. W marcu przed nią kolejne wyzwane. Obecnie Iga przebywa w Dubaju, gdzie zawalczy z konkurentkami w turnieju WTA. Jak czuje się przed startem?

- Nie ukrywam, że wygranie turnieju WTA było zawsze moim marzeniem. Od początku poprzedniego sezonu powtarzam, że naszym celem będzie teraz zbudowanie stabilnej formy, bo dotychczas swoje najlepsze osiągnięcia miałam w Wielkich Szlemach – powiedziała tenisistka.

Jak dodała, przed meczem zawsze stara się wyciszyć. Nie inaczej jest w przypadku turnieju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Czyta książkę, chodzi na basen i korzysta z atrakcji, jakie zapewnia jej hotel.

- Dzięki temu mogę trochę oderwać się od pracy – przyznała w Iga Świątek rozmowie z Dzień Dobry TVN. 

Iga Świątek – jak relaksuje się przed turniejem?

Oczekiwania na wielki mecz mogą być równie stresujące, co sama gra. Z tego względu Iga stara się dużo odpoczywać, regenerować siły i nie eksploatować się fizycznie ani psychicznie. Zdradziła nam, że jej idealnym sposobem na wyłączenie myśli jest układanie Lego. Jeden zestaw kloców ma ze sobą również w Dubaju. Ponadto stara się ograniczać wszelkie rozpraszające bodźce, dlatego też przed wejściem na kort potrafi przez cały dzień nie korzystać z telefonu.

Jak są takie turnieje, gdzie mamy do zagrania pięć czy sześć meczów to przyznam, że ciężko jest znaleźć czas, żeby odpisać na wiadomość. Jak mam ustawione mecze na siódmą wieczorem, to przez cały dzień relaksuję się, robię sobie dużo drzemek, żeby ta regeneracja miała sens i żebym miała siłę grać tak późno, bo też ciało nie jest do tego przyzwyczajone

 – tłumaczyła zwyciężczyni French Open.

Urodzinowe życzenia 

Niedługo, bo w maju, Iga Świątek obchodzić będzie 20. urodziny. Czego życzy sobie w tym roku? Jakie ma życzenie i marzenia, które pragnie zrealizować?

- Marzą mi się wakacje w spokojnym miejscu. Ogromne znaczenie mają też dla mnie Igrzyska. Staram się jednak podchodzić do tego w ten sposób, że każdy turniej jest taki sam, żeby nie budować sobie dodatkowych oczekiwań i presji – powiedziała tenisistka.

Czego życzyć Idze Świątek?

- Zdrowia, bo nad resztą mam wrażenie, że mam kontrolę - stwierdziła nasza rozmówczyni. 

Historyczny awans Igi Świątek, spadek Magdy Linette. Zmiany w najnowszym rankingu tenisistek. Zobacz wideo:

x-news

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Iga Świątek wygrała turniej WTA w Adelajdzie. Dzięki temu awansuje na 15. miejsce w światowym rankingu

Iga Świątek pewnie wygrała swój pierwszy mecz w Melbourne. Tata tenisistki: "Ma ambicje pójść wyżej"

Iga Świątek przygotowuje się do Australian Open w hotelowych warunkach. Jak sobie radzi?

Co sądzisz o tym artykule?
67
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0