regeneracja

  regeneracja

  Iga Świątek od roku udowadnia światu, że mimo młodego wieku, można osiągać wielkie sukcesy. Obecnie polska tenisistka przebywa w Paryżu, gdzie bierze udział w turnieju French Open 2021, odnosząc spektakularne sukcesy. Zawodniczka mówi, jak czuje się po wejściu do ćwierćfinału, swojej formie, a także sposobach na regenerację przed walką sportową.

  Drzemka to dobry sposób na skuteczną regenerację sił. Ile minut powinna trwać? Czy zbyt długa może spowodować kłopoty ze spaniem w ciągu nocy? Jaki jest najlepszy czas na drzemkę? O jej zaletach mówił w Dzień Dobry TVN psychiatra i ekspert od zaburzeń snu dr n. med. Michał Skalski.

  Bardzo często po lecie możemy dostrzec zmiany na twarzy, których nie było przed wakacjami, m.in. przebarwienia, trądzik lub nierówności. W ich zredukowaniu pomocne będą mikrodermabrazja i peeling kawitacyjny. Zobaczcie, jak się wykonuje te zabiegi i, jakie są po nich efekty. Ile takie kosztują?

  Wiele osób czeka na nowe leki i nowatorskie zabiegi ratujące życie. W Dzień Dobry TVN członek Komitetu Zaawansowanych Terapii Europejskiej Agencji Leków doc. Dariusz Śladowski powiedział o przełomowych terapiach, które mogą być niebawem stosowane w medycynie. Dowiedzieliśmy się również, po jakim czasie regeneruje się nasza skóra i kości, a także, co możemy powiedzieć w banku, w którym trzy lata wcześniej wzięliśmy kredyt ;)

  W jakiej formie są obecnie nasi piłkarze? Za kondycję reprezentacji Polski w piłce nożnej odpowiada fizjoterapeuta Bartłomiej Spałek. Jak wygląda jego praca w Arłamowie? Czy ma czas na odpoczynek? Czy nasi piłkarze są dobrze przygotowani do najbliższego meczu? Z fizjoterapeutą polskiej kadry rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Każda ćwicząca osoba wie, jak nieprzyjemne są bóle pojawiające się dzień po intensywnym treningu. O to, jak sobie radzić z zakwasami i co jeść, aby się zregenerować zapytaliśmy gościa Dzień Dobry TVN dietetyka sportowego i fizjologa dra Krzysztofa Mizerę.

  Skóra po zimie jest wysuszona, dlatego jest to dobry moment na jej regenerację. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy chemiczki: Zofię Marciniak i Martę Remplewicz, aby powiedziały, jak to zrobić przy pomocy ziół. Zobaczcie, gdzie dziewczyny zabrały "starego grzyba" Marcina Prokopa. A może to on je zabrał? ;)

  Siłownia na terenie firmy, gry i zabawy pozwalające na szybką regenerację. Firmy na całym świecie prześcigają się w pomysłach, jak umilić pracownikom czas spędzany w pracy. Jak na tym polu wypadają polscy pracodawcy? Zobaczcie!