Gwiazdy

Iga Świątek przygotowuje się do Australian Open w hotelowych warunkach. Jak sobie radzi?

Gwiazdy

Iga Świątek przygotowuje się do Australian Open w hotelowych warunkach. Jak sobie radzi?

Iga Świątek wraz ze swoim sztabem wyjechała do Australii na turniej Australian Open. Niestety ekipa zaraz po przylocie odesłana została na obowiązkową kwarantannę. Mimo ciężkich warunków młoda tenisistka nie poddaje się i codziennie trenuje, by nie wyjść z formy. Daria Abramowicz, psycholog młodej tenisistki opowiedziała nieco więcej o przygotowaniach i towarzyszących emocjach. 

Iga Świątek w Australii

Australian Open zbliża się wielkimi krokami. Iga Świątek wraz ze swoim sztabem udała się już na najmniejszy kontynent. Jak się okazało, po długiej podróży ekipa została odesłana na dwutygodniową kwarantannę. Młoda tenisistka nie marnuje jednak czasu, w hotelowych warunkach trenuje swoją formę przed wielkim turniejem.

Za nami piąty dzień kwarantanny. Dziś Iga mogła już trenować na korcie, cztery poprzednie dni to była próba pracy w pokoju i radzenie sobie z jet lagiem. Poza 10-godzinną różnicą czasu, mamy za sobą ponad 40-godzinną podróż. Zostało jeszcze 9 dni do końca kwarantanny

 – powiedziała psycholog.

Większość z nas zastanawia się, jak młoda tenisistka trenuje w pokoju. Iga zabawnymi filmikami pochwaliła się w mediach społecznościowych, a Daria Abramowicz zdradziła nam, że wszystkie ćwiczenia są formą zabawy, która ma na celu uruchomienie ciała.

- Trening podczas kwarantanny w pokoju hotelowym? Można i tak – pisała na Twitterze Iga.

Jak sportowcy przezywają izolację?

Zamkniecie w czterech ścianach, jest trudnym wyzwaniem dla sportowców, którzy każdego dnia starają się być aktywni. Przed wielkim turniejem każdy dba o formę i sumienie ćwiczy. Niestety w pandemii wszystko kształtuje się nieco inaczej i rządzi się swoimi prawami.

- Dla nas wszystkich jest to bardzo wymagające doświadczenie, natomiast sportowcy jako osoby przyzwyczajone do funkcjonowania w określonym rytmie, potrzebują tego rytmu, by osiągać pewną dyspozycję – powiedziała.

Jak Iga radzi sobie podczas dwutygodniowej kwarantanny? Psycholog przyznała, że cała ekipa stara się skupiać na tym, aby jak najlepiej wykorzystać czas izolacji i w przyjemny sposób kontynuować przygotowania do turnieju. Młodej tenisistce zostało jeszcze trochę czasu. 

Pierwszy turniej zaplanowany jest na 1 lutego. Australian Open rozpoczyna się 8 lutego i potrwa dwa tygodnie - potwierdziła Daria Abramowicz.

Zobacz także:

Unia Europejska chce wprowadzić paszporty dla zaszczepionych. Czy Polski rząd popiera ten pomysł?

Czy możemy skorzystać z hotelu w przypadku pogrzebu rodzica?

Blue Monday nie taki straszny! Sprawdzone sposoby na poniedziałek, czyli jak dobrze zacząć tydzień?

Co sądzisz o tym artykule?
87
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0