Newsy

Elbląg: koronawirus u przedszkolaka. Placówka została zamknięta, trwają testy

Newsy

Volanthevist/Getty Images

U dziecka chodzącego do jednego z elbląskich przedszkoli stwierdzono koronawirusa. Placówka została zamknięta i najwcześniej wznowi działalność od wtorku - 18 sierpnia. Wszyscy, którzy mieli bezpośredni kontakt z zakażonym przedszkolakiem przejdą testy.

Koronawirus w przedszkolu

Jak podała w piątek rzeczniczka prezydenta Elbląga Joanna Urbaniak, w związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem u jednego z dzieci uczęszczających do przedszkola nr 11 w Elblągu, placówka została zamknięta i najwcześniej wznowi działalność od wtorku - 18 sierpnia.

Aktualnie służby sanitarne prowadzą postępowania epidemiologiczne z dziećmi i ich bliskimi oraz pracownikami przedszkola, którzy mieli kontakt z zarażonym dzieckiem. Dziś również obiekt, w którym mieści się przedszkole, zostanie poddany gruntownej dezynfekcji. Wszelkie procedury oraz aktualna sytuacja epidemiologiczna w mieście omówione zostały podczas porannego spotkania sztabu zarządzania kryzysowego

- wskazała rzeczniczka.

Postępowanie epidemiologiczne

Urząd miasta w Elblągu w czwartek wieczorem otrzymał informację o pozytywnym wyniku testu u jednego z dzieci uczęszczających do przedszkola nr 11 w Elblągu.

Jak podali urzędnicy, od razu wdrożone zostały procedury sanitarne. Placówka, w której przebywało w dwóch grupach po ok. 12–13 dzieci oraz 10 pracowników, od piątku jest zamknięta.

Dziecko, u którego stwierdzono koronawirusa, ostatni raz przebywało w przedszkolu 6 sierpnia. Aktualnie służby sanitarne prowadzą postępowania epidemiologiczne. Wszystkie dzieci oraz ich bliscy, a także personel przedszkola, którzy mieli bezpośredni kontakt z zakażoną osobą, w piątek i sobotę przejdą testy.

Jeżeli ich wyniki będą ujemne to od wtorku przedszkole będzie mogło wznowić działalność.

Zobaczcie, w jakich jeszcze przedszkolach w Polsce stwierdzono koronawirusa:

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

>>> Zobacz także:

W Izraelu otwarto szkoły. Konsekwencje okazały się tragiczne

Unikey - pomysłowe narzędzie studenta AGH na czas pandemii: "Jest wygodny w użyciu oraz wytrzymały"

Jak zapewnić dziecku miejsce w przedszkolu publicznym? Porady prawnika

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości