Newsy

Zaginęła Amelia Florczyk. Szesnastolatka ma zespół Aspergera "Amelko, wróć do domu!"

Newsy

Aktualizacja:
Fot. Policja

Amelia Florczyk (16 l.) zaginęła w okolicach Miejskiej Górki koło Rawicza w województwie wielkopolskim. Amelia wyszła z domu we wtorek i od tamtej pory nie ma z nią kontaktu. Amelia ma zespół Aspergera.

We wtorek (16.07.2019) Amelia Florczyk wyszła z domu w Miejskiej Górce koło Rawicza - do kolegi - nigdy do niego nie dotarła.

Amelko! Jeśli to czytasz: wróć do domu. Wszystko będzie dobrze. Wszyscy na Ciebie czekamy - apeluje rodzina Amelki na Facebooku.

Jak wygląda Amelia Florczyk?

Ma 16 lat ,ale wygląda na młodszą. Ma 163 cm wzrostu, jest szczupła. Ma proste włosy do ramion - o odcieniu ciemnego blondu. Ma grzywkę, nosi okulary.

Z domu wyszła ubrana w czarne zapinane lakierki, ciemnogranatowe szersze jeansy, granatową koszulkę i jasnoszarą bluzę rozpinaną z kapturem - na plecach z postacią Hello Kitty.

Amelia jest nastolatką z zespołem Aspergera, dlatego z powodu choroby czy napadów lękowych może (ale nie musi) zachowywać się „dziwnie”- może sztywno chodzić, machać rękami.

Widziałeś Amelkę?

Wszyscy, którzy mają informację mogące przyczynić się do odnalezienia Amelii, proszeni są o kontakt z policją. Można dzwonić na numer alarmowy bądź bezpośrednio do policji w Rawiczu: (065) 546 62 00.

Co to jest zespół Aspergera?

Zespół Aspergera ( ang. Asperger's syndrome ) to całościowe zaburzenie rozwojowe z grupy zaburzeń autystycznych, obejmujących głównie nieprawidłowe umiejętności społeczne i emocjonalne, anomalia w komunikacji niewerbalnej, upośledzenie abstrakcyjnego myślenia, obsesyjne zainteresowania, zaburzenia ekspresji, rozumienia mowy i ograniczenia empatii.

Zobacz też: 

Michał Rosiak nie żyje. W Warcie znaleziono jego ciało

Fot. Policja

Fot. Policja

Fot. Policja

Autor: Filip Yak

Pozostałe wiadomości