Newsy

Czas na kolejny etap luzowania obostrzeń i odmrażania gospodarki?

Newsy

x-news

Rzecznik rządu zapowiedział konferencję prasową premiera Mateusza Morawieckiego. 27 maja poznamy decyzje w sprawie znoszenia ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa. Według wcześniejszych informacji mają one dotyczyć m.in. zniesienia obowiązku zakrywania ust i nosa oraz możliwości organizowania wesel.

Początkowo konferencja premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego zapowiadana była na wtorek, 26 maja, jednak data została zmieniona, a informację o tym przekazał rzecznik rządu Piotr Müller.

4. etap odmrażania gospodarki

W środę zostaną przekazane informacje dotyczące kolejnych etapów łagodzenia obostrzeń. W ramach 4. etapu odmrażania gospodarki i życia społecznego możemy się spodziewać decyzji w sprawie zniesienia obowiązku noszenia maseczek, informacji na temat turystyki i organizacji wakacji dla dzieci. Prawdopodobny termin zniesienia kolejnych zakazów to połowa czerwca.

4. etap odmrażania gospodarki dotyczyć ma również:

  • działalności kin i teatrów,
  • działalności siłowni i klubów fitness,
  • działalności salonów masażu,
  • możliwości organizowania imprez do 50 osób (bez obsługi).

Koronawirus w Polsce

Na wtorkowym briefingu rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz powiedział, że pierwsze wyniki analizy nie wskazują na to, by w wyniku ostatniego zniesienia obostrzeń nałożonych w związku z epidemią nastąpił wzrost zakażeń. Zgodnie z tym i wcześniejszymi zapowiedziami ministra zdrowia prawdopodobne jest, że w Polsce zostanie wprowadzony kolejny etap łagodzenia obostrzeń już za kilka dni.

Według najnowszych danych wyzdrowiało już 10 020 pacjentów, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem. Łącznie zanotowano dotąd 21 867 przypadków zakażeń, zmarło 1 013 osób.

Zobacz też:

Japońscy pediatrzy: "Maseczki są zbyt niebezpieczne dla małych dzieci"

WHO: rekordowy wzrost zachorowań od początku pandemii

Ministerstwo rozwoju zapowiada 1000 zł bonu turystycznego. Kto z niego skorzysta?

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości