Moda i Uroda

Szokujące stylizacje Lady Gagi. Dlaczego wokalistka pokochała teatralne kreacje?

Moda i Uroda

Aktualizacja:
Lady Gaga, różowa

Bez wątpienia Lady Gaga jest gwiazdą, która zrewolucjonizowała modę XXI wieku. Stefani Joanne Angelina Germanotta od początku swojej kariery stawiała na prowokację i dzięki temu zasłynęła na całym świecie. Dziś obchodzi 35. urodziny. Jaki jest sekret jej stylu?

Styl Lady Gagi

Lady Gaga zaistniała w show-biznesie w 2008 roku, kiedy to jej singiel "Just dance" odniósł ogólnoświatowy sukces. Już wtedy szokowała spektakularnymi stylizacjami, na które mało kto by się zdecydował. Motto wokalistki brzmiało: "Stanowię całość. Podstawą sztuki, a więc i muzyki jest prowokacja, a prowokować można tylko całą sobą".

Do historii przeszła jej kreacja założona w 2010 roku na galę MTV Video Music Awards. Lady Gaga pokazała się wówczas w sukience w całości wykonanej z mięsa. Nie miało to obrażać obrońców zwierząt, a zwracać uwagę na tych, którzy muszą nosić mundur, ale nie mogą przyznać się, że kochają ludzi tej samej płci. Dziś owa sukienka projektu Franca Fernandeza jest oficjalnie uznana za dzieło sztuki i znajduje się w amerykańskim muzeum.

Już rok później Stefani otrzymała statuetkę w kategorii "ikona mody" na prestiżowej gali CFDA. Choć nie wszystkim przypadały do gustu jej stylizacje, trzeba przyznać, że zwracały uwagę. Na wszelkich wydarzeniach, na których pojawiała się wokalista, kradła całe show. Jej looki traktowane były w kategoriach kostiumów, co nie przeszkadzało jej w kreowaniu nowych trendów . Często odsłaniała swoją figurę. Mówiła: "Nie przejmuję się tym, że ludzie mogą oceniać moje ciało. Byłoby mi znacznie bardziej przykro gdyby krytycznie ocenili moją sztukę, wrażliwość, to, kim jestem".

Lady Gaga potrafiła docenić oryginalną, nieco kosmiczną sztukę. Kochała projekty Iris van Herpen czy Alexandra McQueena. Miała odwagę pokazać się publicznie w każdym, nawet najdziwniejszym stroju. Nieustannie próbowała coś przekazać i stosowała różnego rodzaju manifesty. Wiedziała, że nie do wszystkich trafiają słowa, dlatego tworzyła performance'y.

Co ciekawe, jej styl uległ całkowitej transformacji podczas promocji filmu pt. "Narodziny gwiazdy". Zaczęła wówczas stawiać na kobiece looki, i rezygnować z przerysowanych oraz komicznych kreacji. Pokazała światu, że pod zdumiewającym przebraniem jest delikatna i utalentowana kobieta. Od tamtej pory niejednokrotnie zachwycała niesłychaną elegancją i nienagannymi stylizacjami. Na szczęście nie straciła swojego ducha i czasami nadal zwraca na siebie uwagę awangardowymi kreacjami.

Szokujące stylizacje Lady Gagi

2 słynne kreacje Lady Gagi z teledysku "911" pójdą pod młotek. Dom aukcyjny spodziewa się 20 tysięcy funtów. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Autor: Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: cover video/x-news

Pozostałe wiadomości