Porady stylistki

Jaki płaszcz na jesień wybrać? "W tym sezonie możemy być różne"

Porady stylistki

Do rozpoczęcia kalendarzowej jesieni jeszcze niespełna miesiąc, ale pogoda już zmusza nas do myślenia o cieplejszych stylizacjach. Jakie płaszcze i kurtki wybrać w nadchodzącym sezonie? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała stylistka, Marta Pożarlik.

Modne okrycia na jesień

Najbliższy sezon upłynie nam pod znakiem różnorodności. Nie będzie jednego, uniwersalnego modelu płaszcza, który będzie modny. W ciągu najbliższych miesięcy kobiety będą stawiały na wiele modeli okryć wierzchnich. Będą to zarówno trencze, pikowane kurtki, kożuchy, ramoneski, oversizowe płaszcze, jak i bezrękawniki.

- Modne są kamizelki, które są długie. One są świetne dla dziewczyn, które mają dzieci i chodzą z nimi na spacer, bądź jest im niewygodnie czasami na placu zabaw. Mogą je sobie narzucić na bluzę lub na płaszcz - mówiła w Dzień Dobry TVN Marta Pożarlik.

Wszelkie dekonstrukcje w tym sezonie będą bardzo mile widziane. Warto będzie pobawić się formą zgodnie z zasadą "im więcej, tym lepiej". Szerokie, napompowane, bufiaste ramiona będą jak najbardziej pożądane. Podobnie jak urozmaicanie stylizacji nakryciami głowy. Jak stwierdziła stylistka: "W tym sezonie możemy być różne".

Kolory jesieni

Jesienią krata i printy ustąpią pierwszeństwa nasyconym kolorom, monochromatycznym zestawom i beżowemu trenczowi. Wróci także fiolet i to nie tylko w lawendowym wydaniu, lecz dobrze nasycony, a także ognista czerwień.

- W tym sezonie jednak dominuje kolor, prostota. Wiecie dlaczego? Żebyśmy mogli sobie dowolnie łączyć te rzeczy z różnymi elementami i to jest fajne. (...) Dobrze jest mieć fajny płaszcz, bo możemy go założyć (...) i na dres, i na spódniczkę, i na coś eleganckiego... Możemy czuć się fajnie nawet jak wychodzimy z psem - dodała stylistka.

Zobacz także:

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości