kurtka

  kurtka

  Kiedy świeże grzyby przebijają leśne poszycie, rdzawe liście zrywają się do lotu, a tatrzańskie niedźwiedzie szykują swe gawry, ludzie z uwagą przetrząsają zawartość szaf. Może się jednak zdarzyć, że zaglądając do komody czy pawlacza, odkryjemy, że ukochana kurtka puchowa jest nieco zanieczyszczona i zatęchła – może po ostatnim sezonie, a może od samego wiszenia w zamkniętej szafie przez ostatnich sześć miesięcy. Co wtedy? Wielu właścicieli kurtek puchowych bardzo obawia się tego dnia, ponieważ ich pranie nie należy do najbardziej intuicyjnych czynności, a puch można łatwo i nieodwracalnie uszkodzić. Dlatego też, w trosce o czas, dobre samopoczucie i Wasze kurtki, postanowiliśmy zapytać Lidię Sosnowską, eksperta Jack Wolfskin – jednej z czołowych marek na europejskim rynku outdoorowym – o to, jak odpowiednio dbać o kurtki puchowe. Poniżej przedstawiamy krótki poradnik.

  Co sezon pragniemy dobrze wyglądać, przez co wydajemy pieniądze w butikach czy sieciówkach. Nie należy jednak zapominać, że interesujące rzeczy można znaleźć także w lumpeksach. Podczas zbliżającej się jesieni elementy garderoby w stylu vintage będą prawdziwym hitem. Na jakie kurtki i płaszcze warto polować? Oto rady redaktorki mody serwisu dziendobry.tvn.pl, Sabiny Zięby.

  Okrycia wierzchnie – to na nich skupiamy się przede wszystkim przy kompletowaniu garderoby, gdy temperatura znacząco spada. A skoro zima rozpoczęła się na dobre, warto rozeznać się w tym, jakie modele oferują najbardziej rozpoznawalne marki i projektanci.

  Ubrania szyte z materiału softshell charakteryzuje duża oddychalność, a mniejsza wodoodporność. Nadają się idealnie na górskie wyprawy w chłodniejsze, ale bezdeszczowe dni, a także jako ubrania na co dzień. Softshell wykorzystywany jest głównie do produkcji kurtek lub bluz.

  Bomberki cały czas są w modzie. Skąd się wywodzą? Z czym się je łączy? Kto może je nosić? Kilka kurtek bomberek przyniosła do Dzień Dobry TVN stylistka Michalina Czaplicka.

  Tej zimy na ulicach królował niebieski baleron splendoru. Za chwilę jednak zrobi się cieplej. Co zastąpi gustowną niebieską kurteczkę i stanie się hitem modowym tej wiosny? Nieśmiertelny kołczan prawilności? Czapka "wpier...niczka"? Żupan popłochu - koniecznie z bawełenki miękkiej jak kaczuszka? A może mokasyny rozboju? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.

  Niebieski baleron - o nowym modowym trendzie powstają teledyski i rozpisują się o nim media."Baleron splendoru" to niebieska kurtka, która sieci triumfy na ulicach Warszawy. Filip Chajzer podążył tropem niebieskiej mody.