Przełom w kosmetologii? Znaleziono sposób, by skóra starzała się dwa razy wolniej

Jak spowolnić starość?
Jak spowolnić starość? Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Prof. Miroslav Radman, światowej klasy chorwacki genetyk odnalazł sposób na dwukrotne opóźnienie procesu starzenia się skóry. W czym tkwi sekret naukowca? W Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy o tym z kosmetolog Agatą Głaz.

Przepis na młody wygląd skóry

Z najnowszych badań genetyka i biologa molekularnego prof. Radmana wynika, że istnieje możliwość opóźnienie starzenia się dojrzałej skóry w takim stopniu, by wyglądała na dwa razy młodszą, niż jest w rzeczywistości. Według komentującej tę nowinę w Dzień Dobry TVN kosmetolog Agaty Głaz przepis na świetnie wyglądającą skórę można uznać za bardzo prosty. Wystarczy zadbać o proteom, czyli zbiór wszystkich białek w organizmie człowieka, a co za tym idzie drugi najważniejszy (po wodzie) składnik naszego ciała.

- W efekcie tego odkrycia okazało się, że stoją za tym dokładnie białka szaperonowe, czyli białka opiekuńcze. One mają niesamowite umiejętności, bo oprócz tego, że niwelują uszkodzenia w obrębie samego DNA, to dodatkowo chronią bardzo silnie antyoksydacyjnie naszą skórę - aż 100 razy mocniej aniżeli znane nam dotąd antyoksydanty takie jak chociażby witamina E, witamina C, kurkuma czy koenzym q10 - wyjaśnia ekspertka.

Jak wskazuje specjalistka, najistotniejszą kwestią jest więc ochrona białek przed uszkodzeniem. - One się niszczą przez wiele różnych czynników zewnętrznych - przez promieniowanie UV, przez zanieczyszczenia, przez wszystko to, co jest w stanie negatywnie na nas działać - uświadamia kosmetolog.

Technologia Age Proteom. Jak pielęgnować skórę, by była zdrowa i piękna?

W zadbaniu o dobrą kondycję skóry i utrzymywaniu jak najdłuższej żywotności białek pomocne będą wszelkie preparaty powstałe na bazie technologii Age Proteom z wykorzystaniem ekstraktu z bakterii ekstremofilnej.

- Podstawą będzie zdrowy tryb życia, dieta, ale jeżeli jesteśmy już na tym etapie pielęgnacji, to ważnym krokiem jest prawidłowe oczyszczenie, a później nałożenie bardzo intensywnie działającego serum. Już takie produkty na rynku się pojawiły właśnie z opatentowaną technologią Age Proteom, które chronią białka naszej skóry - zapewnia Agata Głaz, pokazując jeden z takich kosmetyków w studiu Dzień Dobry TVN.

Wspomniane serum przeciwstarzeniowe będzie świetnym prezentem dla wszystkich kobiet z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Warto włączyć taki produkt do pielęgnacji cery już po ukończeniu 30. roku życia. W ten sposób działamy profilaktycznie, ale też jesteśmy w stanie zniwelować drobne zmarszczki i głębsze bruzdy, przywrócić gęstość skóry oraz poprawić jej koloryt.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości