Pielęgnacja twarzy i ciała

Jak skutecznie pozbyć się zaskórników? "Metoda stara jak świat, ale bardzo dobra"

Pielęgnacja twarzy i ciała

Autor:
Justyna
Piąsta
Jak pozbyć się skutecznie zaskórników na twarzy?
Jak pozbyć się skutecznie zaskórników na twarzy?
wideo 2/6

Wiele osób ma problem z zaskórnikami, czyli czarnymi, nieestetycznymi kropkami w okolicy nosa i brody. Kosmetolog Anna Salomon wyjaśniła w Dzień Dobry TVN, skąd się biorą tego typu niedoskonałości na skórze i jak można im przeciwdziałać. Czy warto korzystać z "odkurzacza na zaskórniki"?

Jak powstają zaskórniki?

Kosmetolog Anna Salomon na co dzień w swojej pracy pomaga osobom, które mają tendencję do zaskórników. Co przyczynia się do powstawania czarnych punktów na twarzy?

- Powodów może być wiele, od żywienia, poprzez pielęgnację, rodzaj skóry aż po zmiany hormonalne - powiedziała ekspertka.

Jest wiele zabiegów pielęgnacyjnych, które pomagają w zwalczaniu zaskórników. Które z nich dadzą najlepszy efekt?

- Po pierwsze uważam, że wszystko, co robimy w domu, jest bardzo ważne, bo robimy to codziennie, a wizyty u kosmetologa są raz na jakiś czas. (...) Świetnym rozwiązaniem jest np. czarna maska z aktywnym węglem. Ma działanie antybakteryjne, oczyszczające i delikatnie zwężające. Jest praktycznie dla każdego rodzaju skóry. Stosujemy ją dwa razy w tygodniu, na wieczór, na umytą skórę. Trzymamy 10 minut i potem zmywamy - wyjaśniła Anna Salomon.

Dla cer wrażliwych i naczyniowych odpowiednia będzie zielona glinka, a dla skór tłustych ziarnisty peeling. Ponadto dobrze sprawdzą się również płatki nasączone kwasami.

- Możemy je stosować codziennie w celu regulowania pracy gruczołu łojowego - poleciła kosmetolog.

Jak usunąć zaskórniki?

Jakiś czas temu hitem były urządzenia nazywane "odkurzaczami do zaskórników". Czy faktycznie dobrze sobie radzą z usuwaniem niedoskonałości?

- To urządzenie można stosować doraźnie raz na jakiś czas. Przez 3 sekundy przytrzymujemy w miejscu, gdzie są zaskórniki. Często panie o skórach naczyniowych przesadzały i dochodziło do jeszcze większego rumienia. Dlatego stosujemy je według zaleceń producenta - podkreśliła Anna Salomon.

Według niej skuteczną metodą, by zredukować liczbę zaskórników, jest oczyszczanie manualne. W tym celu najlepiej jest udać się do gabinetu kosmetologicznego i skorzystać z zabiegu, który wykona profesjonalista.

- Oczyszczanie manualne jest dla mnie podstawą w połączeniu z kwasami. Uważam, że to jest metoda stara jak świat, ale bardzo dobra i bardzo powszechna. Ja to stosuję - dodała Salomon.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości