Styl życia

Modeling to przyspieszony kurs dorastania. "Łatwo tego patyczaka złamać"

Styl życia

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Modeling – przyspieszony kurs dorosłości
Modeling – przyspieszony kurs dorosłości Dzień Dobry TVN
wideo 2/9

Jakie niebezpieczeństwa czyhają na młode dziewczyny, które marzą o międzynarodowej karierze? Czy codzienność aspirujących gwiazd modelingu to faktycznie bajka? O kulisach pracy nastolatek w tej branży opowiadały w Dzień Dobry TVN Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin, autorka książki "Życie patyczaków ubranych w czarne rurki" oraz Zuzanna Butryn, terapeutka i była modelka.

Życie nastoletniej modelki. Co rodzice powinni wiedzieć?

Wiele młodych dziewczyn marzy o karierze modelki i w coraz młodszym wieku zgłasza się do agencji, licząc na to, że uda im się zawojować świat wielkiej mody. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę, że tego typu praca wymaga wielu wyrzeczeń i nie opiera się tylko na podróżowaniu i pozowaniu przed obiektywem aparatu.

O blaskach i cieniach branży mówiły w Dzień Dobry TVN pisarka Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin, autorka książki "Życie patyczaków ubranych w czarne rurki" oraz była modelka Zuzanna Butryn. Wydana przez Kasię pozycja przybliża rodzicom aspirujących modelek kulisy bezwzględnej branży.

- Jeśli wyobrazimy sobie 14 lub 16-latkę, która sama jedzie do Japonii, do Ameryki, bardzo daleko od rodziców. Jedzie po to, żeby zarabiać, żeby brać udział codziennie w castingach, więc łatwo sobie możemy wyobrazić, że łatwo tego patyczaka złamać – tłumaczyła pisarka.

Najważniejszy jest zdrowy rozsądek

Zuzanna Butryn przez 12 lat pracowała jako modelka i jak sama podkreśla – zawsze miała wsparcie w rodzicach. To dzięki ich rozsądkowi nie wpadła w kłopoty i poradziła sobie z wyczerpującą pracą. Gdy nie dała rady biegać z castingu na casting w Nowym Jorku, rodzice ze zrozumieniem pozwolili jej wrócić do domu. Dziewczyna z sukcesami pracowała dla popularnych marek, a najbliżsi zadbali o to, by mocno stąpała po ziemi.

- Istota, żeby dobrze odnaleźć się w tym środowisku, to znalezienie profesjonalnej agencji - zaznaczyła była modelka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości