Paznokcie

Jak nadać kształt paznokciom? Jakie są rodzaje kształtów paznokcia?

Paznokcie

dłoń kobiety na liściu monstery

Kształty paznokci wbrew pozorom odgrywają dużą rolę w wyglądzie manicure czy pedicure. Jeśli płytka ma smukły zarys, palce będą wydawać się dłuższe. Jak nadać kształt paznokciom, by wyglądały modnie i atrakcyjnie?

Kształty paznokcia w naturalnym stanie są bardzo różne – jedne są bardziej zaokrąglone, inne lekko szpiczaste lub kwadratowe. W każdej chwili płytkę można skorygować i zmienić według własnych preferencji, choćby za pomocą pilniczka. Kształty paznokci żelowych czy hybrydowych powinny wysmuklać linię płytki lub palców.

Kształty paznokci – jak nadać kształt?

Modny lakier naniesiony na płytkę to tylko połowa sukcesu, ponieważ równie ważne są same kształty paznokci. Jeśli marzą Ci się zadbane paznokcie, kształt ich płytek powinien być dostosowany do ich wielkości, kształtu lunuli (część u nasady paznokcia) czy wyglądu całej dłoni. Naturalny wygląd paznokcia można zmieniać przed malowaniem. O kształty paznokci żelowych należy zadbać na początku zabiegu, po osuszeniu płytki. Gdy żel jest już naniesiony, ostatecznie wyrównać je można jeszcze po nałożeniu drugiej warstwy.

Jak nadać kształt paznokciom? Wystarczy użyć dobrego pilniczka, np. drobnoziarnistego (ziarno 180), który idealnie nadaje się do skracania i korygowania kształtu. Takie pilniczki chronią przed rozdwajaniem się płytki. Kształty paznokcia tworzą się naturalnie, ale jeśli regulujemy je systematycznie, można zmienić ich formę według osobistych preferencji.

Rodzaje kształtów paznokci

Jaki kształt paznokci jest najczęściej spotykany? Jest to oczywiście kształt okrągły lub kwadratowy. Często można spotkać też formę owalną, migdałową, a nawet typu „trumna”. Tak naprawdę tylko od nas zależy, jakie będziemy mieć kształty paznokci. Jak piłować płytkę, by uzyskać takie efekty? Jaki kształt paznokci wyszczupla palce?

Paznokcie kwadratowe

Brzeg płytki trzeba piłować w linii prostej, na końcu delikatnie zaokrąglając ostre końce. Takie kształty paznokcia dobrze prezentują się, gdy płytka jest średnio długa lub długa. Ładnie wygląda na nim french manicure. Paznokcie kwadratowe sprawdzą się u kobiet z silną, odporną płytką, ponieważ forma kwadratu jest bardziej narażona na zadarcia i uszkodzenia.

Paznokcie typu trumna

To rzadsza forma płytki. Paznokcie o kształcie trumienki są wykończone lekko do szpica, jednak sam górny brzeg jest spiłowany na prosto.

Paznokcie typu migdał

To obecnie bardzo modny kształt. Wybierając wygodne na co dzień kształty paznokci, migdałki będą odpowiednią propozycją. Może je nosić praktycznie każda kobieta, ponieważ doskonale wysmukla, dlatego pasuje zarówno do długich dłoni, jak i tych bardziej pulchnych palców. Migdałki to ładny kształt, który jednocześnie zapewnia długą trwałość. Delikatnie wydłużona i zaokrąglona płytka jest mniej narażona na urazy. Jeśli mamy długie place i nierówny kształt paznokcia, migdał nie powinien być zbyt spiczasty. Forma migdałka to często wybierane kształty paznokci hybrydowych, ponieważ wszystkie zdobienia i efekty specjalne (np. kocie oko) wyglądają na nich najlepiej.

Jak zrobić kształt paznokcia w formie migdała?

Wystarczy boki paznokcia wyrównać za pomocą długich i krótkich pociągnięć pilnika pilnując, by nie utworzył się ostry szpic. Na końcu pożądany efekt uzyskujemy dzięki przetarciu pilnikiem całej górnej części płytki. Zastanawiając się, jak dobrać kształt paznokci najlepiej postawić na owal lub migdał, które zawsze dają efekt wydłużenia. Jeśli chcesz mieć ładnie prezentujące się paznokcie u nóg, kształt płytki powinien być kwadratowy, dlatego żadna zaokrąglona forma nie sprawdzi się w przypadku pedicure. Wiele kobiet, nie wiedząc, jak piłować paznokcie na kształt migdała, mocno piłuje boki. Wtedy powstaje szpic i paznokcie przypominają typ stiletto w formie trójkąta, dość niepraktyczny na co dzień.

Paznokcie owalne

Delikatne i wysmuklające. Stosując paznokcie żelowe, kształty owalne bardzo dobrze sprawdzają się przy nanoszeniu warstw i nakładaniu wzorów na płytkę. Jeśli nie wiesz, jak nadać paznokciom kształt migdała, wystarczy, że lekko wysmuklisz owalną płytkę.

Opracowywanie kształtu paznokci krok po kroku wymaga pewnej wprawy. W zależności od pożądanej formy trzeba tak prowadzić pilniczek, by nie szarpać płytki tylko ją delikatnie zetrzeć.

Jak nadać kształt paznokciom krok po kroku ?

  1. 1Wybieramy papierowy lub szklany pilniczek (metalowe niszczą płytkę).
  2. 2Następnie piłujemy boki prosto (w przypadku wersji kwadratowej) bądź pod kątem (jeśli płytka ma być okrągła lub migdałowa). Ładny kształt paznokci można osiągnąć za pomocą delikatnych, ale płynnych ruchów pilniczkiem w jednym kierunku ( piłowanie w obie strony powoduje rozdwajanie ). Jeśli chcemy uzyskać wygodne na co dzień paznokcie, kształt migdał będzie zdecydowanie najlepszy.
  3. 3Na końcu wygładzamy górną płaszczyznę płytki pilniczkiem, odtłuszczamy i malujemy.

Bardziej problematyczna jest szeroka płytka paznokcia. Jaki kształt będzie dla niej odpowiedni? Dobrze sprawdzi się tu wydłużający migdałek, a niekiedy kwadrat o lekko zaokrąglonych krawędziach.

Zobacz też:

#Zostańwdomu i zadbaj o paznokcie. Manicurzystka gwiazd zdradza kilka sekretnych tipów

Jak dbać o paznokcie, by wyglądały zdrowo? Sprawdzone sposoby

Złuszcza naskórek, zmniejsza wydzielanie sebum, obniża pH skóry. Jakie jeszcze właściwości ma kwas pirogronowy?

Zobacz video: Jak dbać o paznokcie?

Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: The Image Bank RF

Pozostałe wiadomości