Paznokcie

#Zostańwdomu i zadbaj o paznokcie. Manicurzystka gwiazd zdradza kilka sekretnych tipów

Kasia Kujko / fot. archiwum prywatne

Paznokcie

#Zostańwdomu i zadbaj o paznokcie. Manicurzystka gwiazd zdradza kilka sekretnych tipów

Kasia Kujko / fot. archiwum prywatne

Czas, który możemy spędzić w domu jest idealnym momentem na to, aby dać odpocząć paznokciom od wszelkich zabiegów. Większość kobiet uwielbia manicure hybrydowy, a w obecnej sytuacji nie ma jak go wykonać. Jak usunąć hybrydę w domu? Co zrobić, aby poprawić kondycję paznokci? O to zapytaliśmy Kasię Kujko, manicurzystkę gwiazd. 

Chwila wytchnienia dla paznokci

Kasia Kujko od wielu lat specjalizuje się w wykonywaniu manicure i pedicure. Codziennie w warszawskim salonie tworzy prawdziwe dzieła sztuki. Jej klientami są najpopularniejsze, polskie gwiazdy. Nam postanowiła zdradzić kilka sprawdzonych sposobów na to, jak polepszyć ich stan.

Rady manicurzystki

  • Jak bezpiecznie zdjąć hybrydę w domowych warunkach? 

Wystarczy pilniczek, bloczek i patyczek, by dokonać wstępu do manicure. Pilnikiem delikatnie zetrzyj górną warstwę hybrydy. Bardzo delikatnie, niech to trwa nawet i dwie godziny - w końcu masz czas i to dużo. Gdy kolor zniknie, ale baza nadal będzie na paznokciach, należy ją delikatnie zmatowić bloczkiem - i gotowe!

  • Kształt paznokci dobierz do dłoni oraz tego, co na co dzień wykonujesz

Dlatego zwróć uwagę, że jeśli aktualnie jesteś w fazie porządków domowych - to idealny moment, aby skrócić paznokcie. Nadaj im jak najbardziej naturalny kształt, aby mechanicznie się nie uszkadzały.

Paznokcie wykonane przez Kasię Kujko / instagram @kejti.kujko

Pielęgnacja kluczem do sukcesu

Twoje dłonie są wysuszone od dezynfekcji i detergentów do mycia? Nie martw się, nie musisz biec do sklepu. W swojej kuchni znajdziesz produkty, które świetnie nawilżą skórę twoich dłoni i płytkę paznokci. Użyj oliwy z oliwek i cukru - to świetny peeling i zabieg odżywczy w jednym.

  • Gdy odżywka to dla Ciebie za mało i paznokcie nawet w domu muszą mieć super wzorki... 

Lubisz mieć pięknie wystylizowane paznokcie, ale nie masz do tego zdolności? Spróbuj wykonać manicure, który nie wymaga skupienia. Modny "marmur" to świetna opcja dla początkujących - w jego przypadku im bardziej trzęsąca się ręka, tym lepszy efekt!

Paznokcie wykonane przez Kasię Kujko / instagram @kejti.kujko

Jeżeli chcecie się dowiedzieć więcej od samej Kasi, zapraszamy już jutro, 3 kwietnia na live o domowym manicure! Poprowadzi go o 12:30 Pola Namysł. Wszystko na naszym Instagramie @dziendobrytvn. Bądźcie z nami!

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
68
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0