Nawyki, które szkodzą urodzie. Te błędy popełnia każda z nas

Kobieta przeglądająca się w lustrze, dotykająca dłonią twarzy
Kobieta
Każda z nas marzy, by po przebudzeniu zobaczyć w lustrze wyspaną i promienną twarz pozbawianą opuchnięć, sińców i podrażnień. Niestety rzeczywistość weryfikuje oczekiwania. Jak się okazuje, w większości przypadków same fundujemy sobie takie "przyjemności". Oto czego unikać, aby minimalizować kosmetyczne wpadki.

Urodowe wpadki, czyli jak na własne życzenie niszczymy swoją cerę

Kobiety często przykładają dużą wagę do makijażu i pielęgnacji. Niestety niektóre triki, zamiast pomagać skórze, tylko jej szkodzą. Co więc robić, a czego unikać, by nasza cera nie traciła blasku, była jędrna i elastyczna? Oto rzeczy, na które warto zwrócić uwagę.

Spanie w makijażu

Wracasz wieczorem do domu, jesteś padnięta i jedyne, o czym marzysz, to iść spać. Szybki prysznic, mycie zębów i marsz do łóżka. Nie, nie i jeszcze raz nie. Spanie w makijażu to najgorsza rzecz, jaką możemy zrobić naszej skórze. Warstwy fluid, pudru i innych specyfików zatykają na pory, nie pozwalają cerze oddychać i uniemożliwiają regenerację naskórka. Ponadto wyobraźcie sobie, ile kurzu, bakterii i pyłu osiada przez cały dzień na twarzy. Konsekwencjami spania w makijażu będą przede wszystkim widoczne zaczerwienienia, opuchlizna, a także wypadanie rzęs i brwi.

Dlatego też pamiętaj, aby zawsze dokładnie zmywać twarz, a następnie nakładać na nią krem. Co więcej, podczas demakijażu staraj się nie trzeć twarzy. W ten sposób tylko narażasz ją na podrażnienia. Zdecydowanie lepszym sposobem jest przytrzymanie w jednym miejscu wacika z płynem i delikatne przetarcie bądź zastosowanie delikatniejszego balsamu do demakijażu.

Mała ilość snu

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, komu nie zdarza się zarwać nocki. Praca, obowiązki, rodzina, a do tego goniący deadline lub wyjście ze znajomymi. To wszystko sprawia, że śpimy zdecydowanie za mało. Efekty widoczne są nie tylko w naszym samopoczuciu, ale również na twarzy i ciele. Brak nocnej regeneracji pojawia się w postaci podkrążonych oczu i sińców.

Częsty peeling

Niewłaściwe złuszczanie to kolejny problem wielu kobiet. Wszystko w nadmiarze szkodzi, to samo tyczy się peelingu. Złuszczanie to ważny i niezbędny etap pielęgnacji, jednak mocne pocieranie twarzy każdego dnia może doprowadzić do podrażnień i zaczerwienionej skóry. Staraj się wiec zachowywać odpowiednie przerwy między sesjami.

Mało wody

Nawet niewielki niedobór wody w organizmie może przyczynić się do nieprzyjemnych objawów. Oprócz rozdrażnienia nadmierne pragnienia i utraty apetytu cierpi także nasza skóra. Staje się ściągnięta, wysuszona i zaczyna się łuszczyć. Co więcej, w ten sposób cera szybciej się starzeje i dochodzi do powstawania zmarszczek. Zatem pijmy każdego dnia wodę, nie tylko dla urody, ale przede wszystkim dla zdrowia.

Wycieranie twarzy ręcznikiem

To stwierdzenie wydaje się absurdalne, jednak prawdziwe. Jak się okazuje, szczególnie osoby z problemami skórnymi nie powinny wycierać twarzy w ręcznik, gdyż to właśnie na nim osiada mnóstwo bakterii. W ten sposób "nieprzyjaciół" przenosimy wprost na naszą twarz. Co więc robić? Polecamy jednorazowe ręczniki.

Zobacz wideo:

Idzie jesień - czas na peeling
Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

podziel się:

Pozostałe wiadomości