"Moisture sandwich" - trik z TikToka dla nawilżonej i pełnej blasku skóry. Jak wykorzystać go w codziennej pielęgnacji?

Pielęgnacja skóry
Pielęgnacja skóry
Źródło: PeopleImages/Getty Images
W mediach społecznościowych nie brakuje ciekawych inspiracji, pozwalających urozmaicić codzienną rutynę pielęgnacyjną. "Moisture sandwich" to prosta, a jednocześnie zaskakująco skuteczna metoda na poprawę kondycji skóry. Gwarantuje spektakularne efekty, choć nie wymaga inwestowania w kosztowne kosmetyki.

"Moisture sandwich" - modny trik z TikToka

Metoda "nawilżającej kanapki" cieszy się coraz większym zainteresowaniem użytkowników aplikacji TikTok. Wszystko to za sprawą filmiku instruktażowego, który opublikowała na swoim profilu influencerka Charlotte Palermino. Propagatorka oryginalnego triku zapewnia, że dzięki niemu codzienna pielęgnacja skóry całkowicie zmienia swoje oblicze. Deklaracja internautki wydaje się całkiem wiarygodna, ponieważ jej cera przyciąga uwagę zdrowym blaskiem i nienaganną kondycją.

Profil Charlotte Palermino na TikToku obserwuje już blisko 270 tys. fanów. Jego właścicielka sama siebie określa mianem "wróżki chrzestnej od pielęgnacji skóry". Trudno więc oprzeć się pokusie wypróbowania triku, który nic nie kosztuje, a skutkować ma nawilżoną, rozświetloną i miękką w dotyku skórą.

"Moisture sandwich" - na czym polega ten trik?

Metoda "moisture sandwich" zapewniać ma spektakularny efekt nawilżenia suchej i zmęczonej skóry. Charlotte Palermino otwarcie przyznaje, że sama boryka się z problemem nadmiernego przesuszenia cery, dlatego promowany przez nią trik to podstawa jej codziennych zabiegów pielęgnacyjnych.

Zdaniem internautki, zanim zaaplikujemy wybrane kosmetyki na twarz, powinniśmy starannie zwilżyć cerę wodą z kranu lub mgiełką z wodą termalną. Ten prosty zabieg sprawia, że składniki aktywne zawarte w produktach pielęgnacyjnych głębiej wnikają w skórę, a tym samym w widoczny sposób poprawiają poziom jej nawilżenia. Nie bez znaczenia pozostaje także kolejność wykonywanych czynności. Po demakijażu i dokładnym oczyszczeniu skóry, należy zadbać o to, by twarz pozostała lekko wilgotna. Dopiero wtedy sięgnąć możemy po ulubione serum i krem nawilżający - najlepiej taki, który zawierać będzie cenne emolienty.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Jak zadbać o swoją skórę po wakacjach?

Jak zadbać o swoją skórę po wakacjach?
Źródło: Dzień Dobry TVN

Autor: Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: PeopleImages/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości