Koronawirus

Kiedy przeciwko COVID-19 będą szczepione dzieci powyżej 3. roku życia? Ekspert wyjaśnia

Koronawirus

Aktualizacja:

Szczepionki przeciwko COVID-19 otrzymują coraz młodsze osoby. Kiedy antidotum będzie mogło być podawane dzieciom powyżej 3 roku życia? Czy jest szansa, że zostaną one zaszczepione jeszcze w tym roku? W Dzień Dobry TVN odpowiedzi na to pytanie udzielił dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19.

Kiedy szczepionkę przeciwko COVID-19 otrzymają małe dzieci?

Od 7 czerwca na szczepienia przeciwko COVID-19 można zapisywać dzieci powyżej 12 roku życia. Kilka dni temu firma Pfizer ogłosiła, że rozpoczęła testy swojego preparatu na maluchach powyżej 6. miesiąca życia. Jeden z naszych widzów pyta, czy jest szansa, by dzieci powyżej trzeciego roku życia otrzymały szczepionkę jeszcze tej jesieni? Odpowiedzi na to pytanie udzielił dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19.

- Badania, które są w tej chwili prowadzone, nastawione są na grupę wiekową od 6 do 11 roku życia. I w tej kolejności będziemy mieć wyniki tych badań. Jedna z firm rozpoczęła badania w grupie dzieci powyżej 6. miesiąca życia. Moim zdaniem te badania nie zakończą się przed końcem 2021 roku - mówił dr Paweł Grzesiowski.

Masz pytanie do eksperta? Możesz je zadać za pomocą formularza w zakładce "Koronawirus".

Szczepienia przeciwko COVID-19 w Polsce

Szczepienia przeciwko COVID-19 wystartowały w Polsce pod koniec zeszłego roku. W pierwszej kolejności antidotum otrzymali pracownicy służby zdrowia oraz seniorzy. Następnie zaszczepiono nauczycieli, wykładowców akademickich oraz osoby, które pracują w służbach mundurowych. Od 10 maja na szczepienie może się zapisać już każda dorosła osoba. Od 7 czerwca szczepiona jest młodzież powyżej 12 roku życia.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Nowe dane na temat szczepionki Novavax. Na liście zalet mniej skutków ubocznych i łatwe przechowywanie

Choroba między szczepieniami przeciw COVID-19. Czy całą procedurę trzeba zaczynać od nowa? Ekspert wyjaśnia

Koncerty tylko dla zaszczepionych - czy to dobry pomysł? "Szczepienia mogą sprawić, że COVID-19 będzie taką samą chorobą, jak przeziębienie"

Autor: Katarzyna Oleksik

Pozostałe wiadomości