Horoskop

Sny o wilkach - co mówią o tym senniki?

Horoskop

Aktualizacja:
Wilk sennik

Wilk, poza tym że jest niewątpliwe groźnym drapieżnikiem, jest też zwierzęciem bardzo tajemniczym. W związku z tym sny o wilku mogą być wielorako interpretowane. W ich odczytaniu wiele zależy od kontekstu, w jakim śniło nam się to zwierzę.

Ważne jest, czy śnił się nam jeden wilk, czy cała wataha, a także kolor sierści zwierząt. Oczywiście kluczowym elementem interpretacyjnym będzie to, w jaki sposób zachowywał się wilk wobec nas – czy był agresywny, czy też uległy. Sen o wilku to najczęściej informacje o naszym życiu wewnętrznym. Mówi o naszych emocjach, pragnieniach, popędach. Wskazuje też na drzemiący w nas potencjał.

Wilk we śnie – strzeż się niebezpieczeństwa

Sen o wilku oznacza zagrożenie pochodzące z zewnątrz lub osobę, która żywi wobec nas wrogość. Wilk we śnie symbolizuje też tkwiące w nas instynkty, żądze czy agresywne popędy. Mogą stać się one naprawdę niebezpieczne, jeżeli nie zdołamy nad nimi zapanować. Poza tym wilk we śnie oznacza też dzikość i wolność, a także silne i trwałe relacje z drugą osobą.

Jeżeli we śnie widzimy wilczycę z młodymi, to może to oznaczać pewne kłopoty, kiedy trzeba będzie bardzo twardo i ciężko walczyć o byt. Na szczęście problemy te okażą się przejściowe.

Najbardziej oczywistą reakcją na spotkanie się oko w oko z wilkiem jest ucieczka. I tak dzieje się najczęściej we śnie – śnimy o ucieczce przed tym zwierzęciem. Taki sen może świadczyć o problemie, od którego chcielibyśmy się uwolnić. Może być też odzwierciedleniem naszych stresów czy obaw odczuwanych w realnym świecie. Sen taki stanowi również przestrogę przed osobami, którym ufamy, a które w niedługim czasie mogą nas bardzo zawieść. Ucieczka przed wilkiem nieodłącznie kojarzy się z atakiem z jego strony. Taki sen jest odzwierciedleniem niebezpieczeństwa, jakie grozi nam na jawie.

Wataha wilków według sennika – strzeż się wrogów swych

Kiedy śnimy o watasze wilków, to i w tym przypadku interpretacje snu nie są zbyt optymistyczne. Jedna z nich wskazuje na duże ryzyko znalezienia się w nieciekawej sytuacji, która ma być spowodowana plotkami nieżyczliwych nam osób. Z drugiej strony może to też być ostrzeżenie dotyczące spraw zawodowych, w których niedługo możemy spotkać się z agresywną konkurencją, jakiej będziemy musieli stawić czoła.

Najczęściej sen o wilkach rozgrywa się w lesie. Las sam w sobie to pewien element niepewności i lęku. Taki sen zatem oznaczać może, że spokój, który nam dotychczas towarzyszył, opuści nas w najbliższym czasie. Z kolei niepewność, która się pojawi, może dotyczyć zarówno sfery prywatnej, jak i zawodowej. Co gorsza, powrót do stanu równowagi może zająć wiele czasu.

Sen o ugryzieniu przez wilka to jasny sygnał o niebezpieczeństwie, jakie na nas czyha. Musimy zachować bardzo dużą ostrożność w stosunku do osób, które mogą nam zagrozić. Duże znaczenie ma również kolor sierści zwierzęcia. Czarny wilk zapowiada bardzo duże problemy. Biały wilk natomiast oznaczać może samotność i konieczność stawienia czoła niebezpieczeństwom bez możliwości liczenia na pomoc innych. I wreszcie szary wilk, oznaczający monotonię w naszym codziennym życiu. Warto zatem pomyśleć o wprowadzeniu do niego nieco urozmaicenia.

Sennik persko-egipski: sen o wilku to nic dobrego

Według sennika persko-egipskiego tylko jeden sen o wilku ma wydźwięk pozytywny. Jest to sen, w którym tego wilka pokonujemy. Oznacza to dla nas zwycięstwo nad nieprzyjaciółmi. W innych konfiguracjach sny o wilku oznaczać mogą rzeczy negatywne. Jeżeli we śnie widzimy te drapieżniki, to musimy być gotowi na silny atak czyjegoś gniewu. Jeśli natomiast we śnie słyszymy wycie wilków, to czeka nas atak ze strony nieprzyjaciół, i to z wielu stron. Fatalnie jest też być ściganym przez wilki – taki sen oznacza czającego się w pobliżu naszego śmiertelnego wroga.

Co mówi sennik o wilkołakach?

Podobne w znaczeniu są sny o wilkołaku. Tu również mamy do czynienia z wieloma konfiguracjami, których układ decyduje o interpretacji snu. Jeżeli zobaczymy wilkołaka we śnie, to znaczy, że w naszym otoczeniu jest osoba, która bardzo dobrze nam życzy i bardzo nam sprzyja. Jeśli orientujemy się we śnie, że czyha na nas wilkołak, to stanowi bardzo istotną informację, że nasz przeciwnik, czy wręcz wróg w świecie realnym jest osobą, której absolutnie nie możemy lekceważyć. Jeśli dojdzie do ataku wilkołaka we śnie, oznacza to, że w jakiejś ważnej sprawie spotkamy się ze zdecydowanym sprzeciwem drugiej strony. Czasem należy się nawet zastanowić, czy w takiej sytuacji nie warto uznać racji swojego przeciwnika. Przegonienie wilkołaka we śnie to wielka sztuka, która świadczy o naszej mocy i bardzo silnej woli. Jeżeli tego dokonamy, to znaczy, że jesteśmy w stanie pokonać wiele przeszkód i osiągnąć swoje cele.

Jakie są najpopularniejsze interpretacje snu o świni. Odpowiedź znajdziesz w poniższej rozmowie:

>>> Zobacz także:

Co w senniku oznacza królik?

Uważaj! Według sennika lis ostrzega przed niebezpieczeństwem

Co może oznaczać sen o chomiku?

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości