Horoskop

Sennik: czy dach może być symbolem nadchodzącego niebezpieczeństwa?

Zerwany dach

fot.Paul David Herring/Getty Images

Horoskop

Sennik: czy dach może być symbolem nadchodzącego niebezpieczeństwa?

Zerwany dach

fot.Paul David Herring/Getty Images

Dach w senniku bardzo często interpretowany jest jako głowa i umysł śniącego. Jest swego rodzaju odbiciem jego myśli, obaw i pragnień. To także symbol opierania się przed aluzjami i wpływami innych. Oznacza kierowanie się intuicją i wiedzą oraz ochronę własnych dóbr.

Według sennika dach to także bariera między dwoma stanami świadomości. Może być swego rodzaju ostrzeżeniem przed nadmiernym słuchaniem rozumu w podejmowaniu decyzji, przez co pozbawione są one zabarwienia emocjonalnego i spontaniczności.

Sennik: zerwany dach

W snach bardzo często pojawia się symbol zerwanego dachu. Niestety jest on zwiastunem nieszczęścia, do którego dojdzie w domu śniącego. Może ono mieć zarówno wymiar rzeczowej straty, jak i utraty czegoś niematerialnego, symbolicznego np. bliskiej osoby.

Sennik: dziurawy dach

Sennik dziurę w dachu tłumaczy jako wróżbę strat stricte materialnych. Oznacza także spory w życiu zawodowym lub osobistym. Śniący może także łatać dziurawy dach. Wtedy symbolika marzenia sennego nie zmienia się – również jest to zapowiedź nadchodzących problemów.

Sennik: przeciekający dach

W senniku przeciekający dach objaśnia się na kilka sposobów. Pierwszy z nich zapowiada zbliżający się pracowity okres. Może on dotyczyć jednakowo sytuacji zawodowej, domowej, oraz pracy nad sobą. Czasem oznacza on korzyści, które odniesie śniący. Przeciekający dach może także odzwierciedlać to, co dzieje się aktualnie w życiu. Bardzo często interpretowany jest jako znak narzucania przez innych własnego zdania lub słabego kontrolowania emocji, co przyniesie konsekwencje w przyszłości. Warto przy analizie snu z przeciekającym dachem wykorzystać także inne symbole pojawiające się w wizji, by móc lepiej zrozumieć jej sens.

Sennik: słomiany dach

Jak w większości snów o dachu, również ten słomiany jest złym znakiem. Oznacza on nadejście trudnych czasów – kryzys dotyczyć może stosunków z najbliższymi, pracy, pieniędzy czy zdrowia.

Sennik: dom bez dachu

W egipskim senniku dom bez dachu jest interpretowany w niezwykle pozytywny sposób. Oznacza on otwarcie się śniącego na zmiany oraz na korzystny wpływ innych. Sen ten zwiastuje przynosząca wiele korzyści przemianę.

Sennik: pożar dachu

Często pojawiającym się we śnie symbolem jest płonący dach. Można go interpretować na dwa sposoby, w zależności od koloru dymu. Ciemny jest ostrzeżeniem, które oznacza źle podjęte decyzje i obranie niewłaściwego celu w życiu. Może on odbić się negatywnie na przyszłości i ściągnąć wiele kłopotów i trudności. Pożar z jasnym dymem można traktować jako pozytywny omen. Jest to symbol radykalnych zmian, których następstwem będzie radość i dobrobyt.

Płonący dach może także być wróżbą szczęścia i powodzenia w każdej dziedzinie życia. Śniącemu udadzą się wszystkie wyzwania, jakie podejmie w swoim życiu w najbliższym czasie – dotyczy to zarówno aspektu finansowego, zawodowego, jak i miłosnego i osobistego.

Sennik: budować dach

Sen o budowaniu dachu może oznaczać dwie rzeczy. Pierwsza z nich jest obrazem tego, co dzieje się w umyśle – jest to próba zabezpieczenia się przed przykrymi doznaniami, sytuacjami. Druga jest wróżbą na całe życie. Zgodnie z nią śniący osiągnie bardzo wiele i będzie dumny ze swoich osiągnięć, jednak droga do sukcesu okupiona będzie bardzo dużym wysiłkiem zarówno fizycznym, jak i intelektualnym.

Sennik: stać na dachu

Sen, w którym stoi się na dachu, ma z reguły pozytywne konotacje. Wróży dojście do władzy lub awans, na którym bardzo zależy. Jeżeli w fantazji śniący rozgląda się także po okolicy, powinien on dokładnie przeanalizować swoją aktualną sytuację życiową, ponieważ być może popełnia znaczące błędy lub w najbliżej przyszłości przegapi intratą okazję. Spoglądanie w dół oznacza konieczność pojęcia niebawem bardzo ważnej decyzji, a w górę – symbolizuje smutek wynikający z osamotnienia. Sen, w którym stoi się na dachu i ślizga się po nim, jest ostrzeżeniem przed zbliżającym się niebezpieczeństwem.

Sennik: spadać z dachu

Sen o spadaniu z dachu przynosi śniącemu ostrzeżenie, że postępuje w życiu niewłaściwie i powinien zmienić swoje postępowanie, by uniknąć przykrych konsekwencji. Bardzo często wskazuje się w nim na poczucie winy i wyrzuty sumienia. Oznacza także zbliżające się niebezpieczeństwo ze strony wrogo nastawionych, być może niegdyś oszukanych, osób. Może także zwiastować konieczność wzmacniania swojej pozycji w otoczeniu. Sennik upadek z dachu określa także jako alarm dotyczący wypadku osoby z najbliższego otoczenia. Można także uznać to za informację o nadchodzących stratach materialnych – zwłaszcza bankructwie.

Sennik: koty na dachu

Koty spacerujące po dachu powinny być ostrzeżeniem przed awanturami i nieporozumieniami, które zdarzą się w domu. Śniący będzie w samym centrum konfliktu, jednak wyjdzie z całej sytuacji obronną ręką.

Zobacz także:

Sennik: cebula – znaczenie i symbolika

Sen o podłodze według sennika – jak należy go interpretować?

Sen o kwiatach – interpretacja według sennika

Co sądzisz o tym artykule?
60
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0