Horoskop

Co w senniku oznacza kochanek? Poznaj znaczenie snu

zdrada

gorodenkoff/Getty Images

Horoskop

Co w senniku oznacza kochanek? Poznaj znaczenie snu

zdrada

gorodenkoff/Getty Images

W sennikach kochanek często występuje jako postać bardzo pozytywna i zwiastująca pomyślność w wielu kwestiach. Bywa jednak i tak, że pojawiając się w fantazjach, może być pewnego rodzaju przestrogą. Jak interpretować sen z kochankiem w roli głównej?

Postać kochanka w sennikach i związaną z nim symbolikę należy rozpatrywać w zależności od relacji, którą tworzy się z partnerem w realnym życiu. Inne znaczenie będzie przypisywane tego rodzaju snom, jeśli ktoś jest w małżeństwie, a inne, jeśli osoba śniąca jest stanu wolnego.

Sennik: kochanek

Zgodnie z sennikiem kochanek jest symbolem wielkiej namiętności, pożądania, ale także poszukiwania miłości i potrzeby bycia adorowanym. Jest również uosobieniem ideału, o którym się marzy. Kiedy pojawia się w snach małżonków, może być nie tylko wyrazem fantazji erotycznej, ale także sygnałem, że w życiu realnym te potrzeby nie są zaspokajane lub że do relacji z ukochaną osobą wkradła się rutyna. Kochanek w snach świadczy więc o braku satysfakcji w sferze seksualnej z obecnym partnerem. Zdradza też potrzeby sercowe i tęsknotę za gorącym uczuciem, porywem miłosnym z prawdziwego zdarzenia. Taki sen oznacza również silną potrzebę bliskości z drugim człowiekiem oraz uczucia wsparcia, jakie ona daje. Dlatego, jeśli tego typu fantazja pojawia się regularnie, warto spróbować rozwiązać kryzys w związku lub wręcz przeciwnie – rozważyć opcję rozstania się. Do tego sen o młodszym kochanku symbolizuje chęć poszukiwania nowych wrażeń, natomiast o starszym – potrzebę większego bezpieczeństwa. W niektórych sennikach kochanek może być także paradoksalnie zwiastunem bardzo dobrego czasu w stałym związku, a nawet oznaczać szczęście rodzinne.

Po rozstaniu w snach wielu osób pojawia się motyw ekspartnera w roli kochanki czy kochanka. Jak interpretować taką fantazję? Jeśli śni się poprzedni partner, według sennika taki kochanek oznacza, że uczucia do tej osoby nadal są żywe. Może to również zdradzać, że ten człowiek ciągle o nas myśli. Natomiast jeśli kochankiem jest ktoś z otoczenia, może to być oznaką, że darzy się go silnym uczuciem lub nawet pożądaniem. Ciekawa jest też sennikowa interpretacja fantazji, w której osoba śniąca jest czyimś kochankiem. Ponoć jest to przestroga, aby dwa razy pomyśleć, zanim się coś zrobi. To swego rodzaju ostrzeżenie, że postępując nieumyślnie lub niemoralnie, można skrzywdzić kogoś bliskiego sercu. Szczególną ostrożność należy natomiast zachować, jeśli w śnie przypadkowo spotka się na swojej drodze kochanka. Może on bowiem zwiastować wplątanie się w tarapaty. Jest także ostrzeżeniem, aby nie ufać zbytnio swojej intuicji.

Warto zaznaczyć, że sny o kochanku nie zawsze bywają przyjemne. Może w nich dochodzić także do nieporozumień czy nawet walki. Bójka z kochankiem może zwiastować kłopoty, z kolei kłótnia z nim ma dwojakie znaczenie. To zapowiedź wstąpienia w związek małżeński lub wręcz przeciwnie – zwiastun ciężkich chwil, które mają nadejść niebawem.

Sennik: żona z kochankiem lub mąż z kochanką

Sny o kochanku są często nie tyle przestrogą dotyczącą nadchodzących wydarzeń, ile jedynie odzwierciedleniem stanu emocjonalnego osoby śniącej. Wynikają w większość z niepokojów i niepewności, bo zdrada to najgorsze, co może zdarzyć się w związku. Wiele osób błędnie interpretuje sny, w których pojawia się kochanek, i traktuje je jako znak, że w związku źle się dzieje, a kryzys jest na horyzoncie. Często jednak okazuje się, że te obawy nie mają nic wspólnego z rzeczywistością i są jedynie wyrazem podświadomych lęków, że partner odejdzie, a nie jego realnych zamierzeń.

Sny o kochanku to nie tylko te, w których samemu się zdradza, ale także te z udziałem partnerów dopuszczających się niewierności. Można je interpretować na kilka sposobów. W senniku żona z kochankiem często oznacza podświadomą obawę męża, że jego druga połówka może szukać namiętności gdzie indziej. Takie sny mają np. osoby chorobliwie zazdrosne lub nieczujące się bezpiecznie w związku. Tego typu fantazja może także świadczyć o braku pewności siebie i niskiej samoocenie.

Podobnie interpretuje się sny, w których to mąż dopuszcza się niewierności z inną kobietą. To wyraz obaw, że tego typu sytuacja może mieć miejsce w rzeczywistości, a także strachu przed opuszczeniem. Taka fantazja poniekąd zdradza również pewną nieufność do męża. Co ciekawe, w innej interpretacji senniki mówią, że sen o żonie z kochankiem to oznaka życzliwych przyjaciół lub możliwości poznania nowych osób, a więc zwiastun czegoś dobrego.

Jeśli o kochanku śni osoba, która jest w szczęśliwym związku i czuje się w nim spełniona, najlepiej nie przypisywać takiemu snowi żadnego znaczenia i uznać go po prostu za przejaw fantazji erotycznej. Dlatego, kiedy pojawiają się one sporadycznie, nie warto poświęcać czasu na ich interpretację. Natomiast te występujące regularnie mogą wskazywać na pewne problemy w związku, dlatego warto się im baczniej przyjrzeć i spróbować naprawić relację.

Zobacz także:

Sen o podłodze według sennika – jak należy go interpretować?

Co według sennika oznacza łąka?

Sen o dywanie - co symbolizuje? Co mówi o osobowości?

Zobacz wideo: Chcesz poczuć się bardziej radośnie i zmniejszyć poziom stresu? Zespół naukowców z University of British Columbia doradza wysypiać się, czyli spać co najmniej siedem godzin.

Źródło: x-news

Co sądzisz o tym artykule?
61
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0