O szczegółach w cyklu "5 rzeczy, które musisz wiedzieć o poranku" opowiedziała Joanna Kryńska z TVN24.
Co zrobić, gdy spotkamy uwięzione dzikie zwierzę?
Mieszkaniec Starego Zadybia (woj. lubelskie) wybrał się na grzyby. Podczas zbiorów ponoć został zaatakowany przez wilka. Jak podaje "Fakt", władze gminy Kłoczew o niebezpiecznej sytuacji poinformowały Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Lublinie.
Wilk Gustav to prawdziwy wędrownik, który przebył aż 10 tys. kilometrów w 1,5 roku. Według danych z nadajnika GPS, który mu zamontowano, dotarł z Niemiec centralnych na Pomorze. Wszystko po to, by znaleźć partnerkę i założyć rodzinę. O tym, czy mu się to uda, opowiedział w Dzień Dobry TVN dr Maciej Szewczyk, naukowiec i biolog z Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego.
Wilk, poza tym że jest niewątpliwe groźnym drapieżnikiem, jest też zwierzęciem bardzo tajemniczym. W związku z tym sny o wilku mogą być wielorako interpretowane. W ich odczytaniu wiele zależy od kontekstu, w jakim śniło nam się to zwierzę.
"Mnie bardzo boli ilość kłamstw na temat wilków. Prawda jest taka, że w Europie nie było ani jednego udokumentowanego przypadku ataku wilka na człowieka". W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy byłego myśliwego, który dziś ratuje wilki - Marcina Kostrzyńskiego, który opowiedział nam o swojej wielkiej pasji. Jak zapatruje się na zmiany w prawie łowieckim?
Na ulicach Sanoka pojawiło się zwierzę przypominające wilka. Czy jest się czego bać? Co planuje straż miejska? Jak się zachowywać podczas spotkania z dzikim zwierzęciem? Z Łukaszem Lisem z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.
"Nie siadaj na zimnym, bo możesz dostać wilka!", "Obcinanie włosów je wzmacnia", "Brązowy cukier jest zdrowszy od białego", "Nie czytaj przy słabym świetle, bo zepsujesz sobie wzrok". W studiu Dzień Dobry TVN dr Paweł Grzesiowski omówił najpopularniejsze medyczne mity.