Horoskop

Pierwsza wiosenna pełnia Księżyca, czyli czas ważnych decyzji partnerskich. Jaki jest horoskop?

Horoskop

Aktualizacja:
Kamil Piklikiewicz/East News

Bardzo silnie działającym zjawiskiem świeżo rozpoczętej wiosny, jest pierwsza pełnia Księżyca tej pory roku. Jest to na tyle istotne wydarzenie, że uwzględnia je nawet rok liturgiczny - Wielkanoc obchodzimy co roku w innym terminie, ponieważ zawsze wypada w niedzielę następującą właśnie po pierwszej, wiosennej pełni naszego naturalnego satelity.

Pełnia Księżyca w marcu - zapowiedź zawirowań w związkach

Najbliższa pełnia zwana również Księżycem Burz (z powodu nagłej zmiany pogody oraz silnych wiatrów i burz sygnalizujących nadchodzącą nową porę roku) lub Skrzypiącym, Cukrowym Księżycem (od nierozmarzniętej jeszcze pokrywy śnieżnej skrzypiącej pod stopami), to rzeczywiście okres pełen zawirowań, dotyczących głównie spraw partnerskich.

Pełnia Księżyca wypada 28 marca, w niedzielę o godzinie 20:50 i odbędzie się w ósmym stopniu znaku Wagi. Dużą aktywnością wykaże się patronka tego znaku, czyli Wenus, układająca się w koniunkcji ze Słońcem, a w opozycji do uściślającej się pełni. Co przyniesie taki układ?

Układ, który utworzy Pełnia Burzowego Księżyca może przynieść nagłe przetasowania partnerskie, intensywne poszukiwania sensu relacji oraz szukanie prawdziwej więzi i harmonii. Zarządzająca Pełnią w Wadze bogini miłości - Wenus znajduje się w znaku Barana, czyli jest na tak zwanym wygnaniu. Zatem rozmowy mogą nie odbywać się w miłej i sympatycznej atmosferze, wręcz przeciwnie. Sytuacja i emocje bardzo łatwo wymkną się spod kontroli i zamiast dyplomatycznych środków, zastosowany zostanie argument brutalnej siły. Zbyt duża ilość napięcia oraz otaczająca atmosfera niepewności, wrastające poczucie zagrożenia mogą spowodować wybuchy agresji i gigantyczne konflikty , które bardzo łatwo zakończą się trzaśnięciem drzwiami. Nie bez powodu ludowa nazwa tej Pełni to Księżyc Burz i nie chodzi tutaj tylko o meteorologiczne zależności.

Zmienia się aura na zewnątrz, ale zmieniają się również nasze potrzeby i wewnętrzne nastawienie, zatem trzeba będzie docierać się i szukać sposobu na osiągnięcie niełatwego kompromisu. Na świecie sytuacja będzie wymagać rozładowania jakiegoś narastającego zatoru w sposób wymagający współpracy i współdziałania. Być może uda się wspólnymi siłami znaleźć rozwiązanie i np. udrożnić Kanał Sueski.

Pamiętajmy, że Pełnia Księżyca w znaku Wagi otworzy przestrzeń również na dialog, negocjacje oraz szukanie wyjścia z konfliktów również na poziomie partnerstwa w biznesie, w sąsiedztwie, relacjach koleżeńskich, rodzinnych, a nie tylko w związkach miłosnych. Partnerstwo może mieć różne poziomy i znaczenia.

Psychosomatyczne objawy pełni Księżyca

  • bóle głowy
  • niepokój
  • bezsenność
  • skoki ciśnienia
  • nagła złość, bez widocznego powodu
  • szybka irytacja
  • chęć zrzucenia całej odpowiedzialności na partnera/partnerkę
  • obwinianie o problemy w związku drugiej strony
  • silne projektowanie emocji na otoczenie
  • szukanie winnych zaistniałej sytuacji

Pełnia Księżyca tradycyjnie najsilniej działa na osoby urodzone w znaku Raka (tym razem jednak podwójnie, ponieważ będzie się odbywać w kwadraturze do Waszego znaku), osoby spod znaku Barana, przedstawicieli fazy Koziorożca i rzecz jasna Wagi. Raki będą dosłownie wychodzić z emocji z siebie. Barany wyjątkowo łatwo ulegną zewnętrznym wpływom, a Koziorożce poczują się obwiniane o wszystko co się nie udało w związku. Za to dla Wag pojawi się wyjątkowa szansa. Pamiętajcie jednak, że dla wszystkich wymienionych znaków niebo przygotowało jakieś specjalne zadania.

Horoskop - pełnia Księżyca w marcu

Barany nie powinny dać się zwieść i omotać czczymi obietnicami. Przebywająca w waszym znaku Wenus nieco usypia czujność, w związku z tym łatwo teraz o to, aby być wykorzystanym.

Byki będą miały w najbliższych dniach szansę na wyjście z konfliktu z twarzą, chociaż materialnie będzie je to sporo kosztowało.

Bliźnięta powinny pilnować się i nie opowiadać o swoich skrytych planach i marzeniach, ponieważ za chwilę będą musiały podzielić się zyskami.

Raki muszą bardzo uważać na swój układ nerwowy, nie przemęczać się, nie ulegać panice ani nie dawać się sprowokować.

Lwy poczują się wyjątkowo komfortowo, ktoś będzie o was zabiegał i chciał zaskarbić sobie wasze względy. Ulegniecie.

Panny nie powinny myśleć o pracy i uciekających zarobkach, ale o podreperowaniu relacji i poświęcić czas najbliższym.

Wagi będą naładowane po brzegi energią i zanim zaczniecie rozdawać ją na prawo i lewo przemyślcie, na co wartościowego ją poświęcić.

Skorpiony z uwagą będą obserwować cudze rozgrywki i śmiać się w duchu z cudzej naiwności, ponieważ doskonale przejrzą grę pewnych osób.

Strzelce poczują się wyluzowane, bezpieczne i w doskonałym humorze. Może być to zwodnicze i zbyt śmiało sobie zaczniecie poczynać, co nie każdemu się spodoba.

Koziorożce niestety odczują ciężki wpływ tej pełni i w relacjach będą obwiniane o wszystkie ostatnie niepowodzenia. Zarzucona będzie wam nieczułość i egoizm. Szybko udowodnicie, że jest inaczej.

Wodniki zapragną uwolnić się od ciążącej na nich ostatnio odpowiedzialności i zdecydują się na odważny, nagły zryw, aby zawalczyć o swoje szczęście. Z sukcesem.

Ryby nie będą się czuły najlepiej. Ugrzęźniecie w wewnętrznych dylematach i będziecie miały problem z podjęciem decyzji. Nikt was nie zmusza, aby była ona podjęta już teraz.

Rytuał Mapy Marzeń

Według niektórych wskazówek astrologicznych w pierwszą pełnię Księżyca zodiakalnego roku można wykonywać rytuał tak zwanej Mapy Marzeń. Oczywiście jest to do zrobienia, ale dobrze, aby rytuał ten był wykonany na wzrastającym Księżycu, czyli do niedzielnego wieczora, do godziny 20:48.

Drugą doskonałą datą na wykonywanie Mapy Marzeń jest pierwszy wiosenny Nów Księżyca, czyli Nów w Baranie, który wypadnie 12 kwietnia, w poniedziałek o godzinie 4:32 i przez cały dzień, na rosnącym, przybywającym Księżycu będzie można z sukcesem wykonywać ten rytuał. Szczegóły niebawem.

Astrolog Merkurja

Zobacz wideo: Dlaczego wierzymy w horoskopy?

Zobacz także:

Autor: Astrolog Merkurja

Pozostałe wiadomości