Horoskop

Chiński znak zodiaku Małpa. Cechy osobowości

Horoskop

Aktualizacja:
Złota małpa, czerwone tło, chiński znak zodiaku małpa

Małpa to chiński znak zodiaku. Osoby, które urodziły się w roku małpy posiadają niezwykły urok osobisty. Są towarzyskie, zabawne, a ponadto obdarzone magnetyczną osobowością - dosłownie każdy chce przebywać w ich otoczeniu. Trzeba jednak zachować ostrożność, gdyż osoby te potrafią być wyjątkowo przebiegłe.

Chiński znak zodiaku: Małpa - jaka to osoba?

W chińskim horoskopie osoba spod znaku Małpy posiada dwa oblicza. Z jednej strony jest inteligentna, zabawna i obdarzona nieprzeciętnym poczuciem humoru, a więc ludzie do niej lgną. Z drugiej jednak cechuje ją egoizm. W każdej sytuacji, nawet pozornie tylko towarzyskiej, szuka jakiejś osobistej korzyści dla siebie. Na chińską Małpę należy szczególnie uważać, gdy chce osiągnąć jakiś cel - potrafi być wtedy wyjątkowo przebiegła. Jej błyskotliwe poczucie humoru urzeka towarzystwo, ale Małpa znak chiński potrafi też dać ostry pstryczek w nos rozmówcy i zawstydzić go w oczach otoczenia.

Mimo wszystko jednak można jej zaufać. Powierzony jej sekret zatrzyma wyłącznie dla siebie. Trzeba jednak uważać na Małpę jeszcze w jednej kwestii - uwielbia plotkować. Czasami powtarza to, co usłyszy, nie boi się też sama wymyślać niestworzonych opowieści. W kwestii żartów jest jednak sprawiedliwa - potrafi śmiać się z innych, ale równocześnie nie boi się dowcipkować z samej siebie.

Chiński znak zodiaku Małpa bardzo przypomina swój zwierzęcy odpowiednik. Przede wszystkim - musi być w ciągłym ruchu - jest szybka, zaradna i energiczna. Jej witalność może zawstydzić leniuchów. Małpa nie znosi bierności. Osoba spod tego chińskiego znaku zodiaku stale działa. Są ludzie, których może to denerwować, ale niewątpliwie ma to jeden ogromny plus. Dla chińskiej Małpy nie ma problemów nie do rozwiązania, znajdzie wyjście z każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji.

Chiński znak zodiaku Małpa to artystka

Bardzo zauważalne w osobowości Małpy są jej uzdolnienia artystyczne. Widać je na pierwszy rzut oka - chińska Małpa chętnie wyraża je w swoim niecodziennym ubiorze. Pozornie może się wydawać, że każdy z elementów jej stroju został zaczerpnięty z innego stylu, nic do siebie nie pasuje, a wszystko jest wynikiem przypadku - nic bardziej mylnego. Każdy z elementów ubioru jest starannie wyselekcjonowany, a całość tworzy kompozycję, która dobrze określa niecodzienną i odrobinę zwariowaną osobowość chińskiej Małpy.

Chińskie Małpy to świetni uczniowie

Nauczyciele w szkole wprost uwielbiają osoby, które urodziły się pod tym znakiem zodiaku. Przede wszystkim dlatego, że cechuje je absolutnie nieprzeciętna inteligencja. Potrafią skupić się, gdy jest taka potrzeba, zwłaszcza jeśli coś je zainteresuje. Dzięki temu mogą nauczyć się wszystkiego, czego zapragną. Dodatkowo posiadają szerokie spektrum zainteresowań. Nic więc dziwnego, że w szkolnych ławach zwykle wysuwają się na prowadzenie i stają się prymusami.

Małpa - znak chiński zawsze jest na bieżąco

Żeby brylować na przyjęciach, móc prowadzić różnorodne rozmowy i rozbawiać otoczenie, chińska Małpa musi wiedzieć, co w trawie piszczy. Dlatego dużą wagę przywiązuje do tego, by być na bieżąco. Dotyczy to nie tylko najnowszych wydarzeń i sytuacji politycznej, ale także książek, filmów i płyt muzycznych. Nie zdziw się, że chińska Małpa będzie znała każdą nowość. Trudno o kogoś lepiej zorientowanego w tym, co się dzieje na świecie.

Małpa - chiński znak zodiaku osiąga sukcesy

Chińska Małpa w życiu osiąga wiele, nie kieruje nią jednak pusta ambicja. Jej sukcesy zwykle wynikają po prostu z obrotnej natury. Chce mieć pieniądze i zwykle je zdobywa, ale nie po to, by móc cieszyć się widokiem zer na koncie. Osoba spod tego znaku zodiaku lubi wydawać. Tym, co szczególnie ją przyciąga jest luksus. Jej wymarzonym popołudniem będzie więc rejs jachtem w otoczeniu zamożnych przyjaciół, z lampką szampana, kawiorem i kwartetem smyczkowym. To, że rozrywki takie są niebagatelne drogie, Małpy wcale nie martwi. Bywa bardzo rozrzutna!

Jakim typem partnera jest Małpa w horoskopie chińskim?

O tym, że chińska Małpa uwielbia być w ruchu, już wiemy. Dlatego jeśli myślimy o związaniu się z nią, musimy pamiętać o zapewnieniu jej odpowiedniej liczby doznań i przygód. To bardzo ważne, bo osoba spod tego znaku szybko się nudzi i jest wręcz uczulona na rutynę. Gdy poczuje nudę, wybiera najprostszą drogę, jaką jest ucieczka. Gdy jednak znajdzie osobę, która potrafi ją zabawić, jest dobrym i wiernym partnerem. Dobrze czuje się w rodzinie i stara się jak najlepiej wypełnić swe obowiązki wobec niej.

Jak rozpoznać, że jestem zodiakalną Małpą?

Małpa w horoskopie chińskim to znak zodiaku osób, które urodziły się w latach: 1920, 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004, 2016 i urodzą w roku 2028. Chiński system astrologiczny jest odmienny od zachodniego. Co roku zmienia się zwierzę zodiakalne. Rok rozpoczyna się od drugiego nowiu po zimowym przesileniu słońca. Oznacza to, że jest to data ruchoma. Pełny obieg chińskiego systemu trwa 12 lat.

Poznaj inne chińskie znaki zodiaku

Zobacz też:

Chiński Nowy Rok pod patronem Metalowego Bawołu. Komu przyniesie szczęście?

Zobacz video: Chiński Nowy Rok w kuchni

Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF

Pozostałe wiadomości