Chiny

  Chiny

  Szanghaj to największe miasto Chin, ośrodek handlowy, naukowy, religijny i komunikacyjny. Można tam obejrzeć niezwykle różnorodną architekturę – od starożytnych buddyjskich i taoistycznych świątyń przez brytyjskie budynki z czasów kolonialnych aż po jedne z najwyższych wieżowców na świecie. A to tylko część atrakcji turystycznych Szanghaju.

  Shenyang to wyjątkowe miejsce w Chinach, które przez krótki czas było stolicą państwa. Po tym okresie zachował się fantastyczny pałac cesarski w Shenyang, wzorowany na pekińskim Zakazanym Mieście. Co jeszcze warto zobaczyć w Shenyang?

  Dongguan to chińskie miasto znajdujące się w prowincji Guangdong i jedno z największych miast wchodzących w skład megalopolis Delty Rzeki Perłowej. Oprócz intensywnego rozwoju gospodarczego miasto koncentruje się również na turystyce. Co warto zobaczyć w Dongguan?

  Wietnam jest zlokalizowany na Półwyspie Indochińskim. Graniczy z trzema państwami. Jego prawie 100-milionowa społeczność sprawia, że jest to 15. kraj na świecie pod względem liczby mieszkańców. Stolicą Wietnamu jest drugie co do wielkości miasto w kraju – Hanoi. Pełni tę funkcję nieprzerwanie od 1975 roku. W 2010 roku miasto obchodziło tysięczną rocznicę powstania.

  Changchun znajduje się w północno-wschodniej części Chin, w prowincji Jilin. Miasto Changchun wyróżnia się pod wieloma względami – to największy ośrodek przemysłu motoryzacyjnego Chin, siódme co do najbardziej zielonych miast tego państwa i jedna z większych aglomeracji chińskich, mimo że jeszcze ok. 220 lat temu było niemal całkowicie nieznane.

  Fuzhou jest jednym z piękniejszych miast w Chinach. Znajduje się w nim wiele wspaniałych zabytków oraz atrakcji turystycznych. Są one przykładem tradycyjnej chińskiej architektury i dziedzictwa kulturowego. Planując wycieczkę do Chin, warto zajrzeć również do Fuzhou.

  Góry Ałtaj znajdują się na liście Światowego Dziedzictwa Przyrody UNESCO, obecnie są również jednym z rezerwatów biosfery. Wybierając się tam, warto odpowiednio zaplanować swoją podróż, aby móc zobaczyć jak najwięcej niepowtarzalnych miejsc i na długo zapamiętać przepiękne widoki. Sprawdź, jakie atrakcje i ciekawe miejsca warto umieścić na swojej liście "do zobaczenia".

  System astrologiczny wywodzący się z Chin w wielu aspektach odbiega od znanego nam systemu zachodniego. Horoskop chiński opiera się na kalendarzu księżycowym. Z tego też powodu data wyznaczająca początek Nowego Roku jest ruchoma i przypada na przełom stycznia i lutego, dokładnie na dzień, w którym Słońce znajduje się w koniunkcji z Księżycem. Jak funkcjonuje horoskop partnerski? Czy chiński znak pokrywa się z zachodnim znakiem zodiaku?

  Chiński znak zodiaku Pies to istny wulkan energii, który sprowadza wesołość wszędzie tam, gdzie się pojawi. W życiu zawsze stara się być uczciwy, zarówno w stosunku do siebie, jak i swojego otoczenia. Co jeszcze możemy wywnioskować na podstawie jego daty urodzenia?

  Małpa to chiński znak zodiaku. Osoby, które urodziły się w roku małpy posiadają niezwykły urok osobisty. Są towarzyskie, zabawne, a ponadto obdarzone magnetyczną osobowością - dosłownie każdy chce przebywać w ich otoczeniu. Trzeba jednak zachować ostrożność, gdyż osoby te potrafią być wyjątkowo przebiegłe.

  Starożytni Chińczycy ze zwykłej czynności parzenia herbaty uczynili godną podziwu sztukę. Ich sekretne metody przyrządzania tego aromatycznego naparu były doskonalone przez wieki. Współcześni amatorzy herbaty chętnie wykorzystują tradycyjne chińskie metody, dzięki którym napój ma wyjątkowy, głęboki smak. Jedną z nich jest użycie gaiwanu – niewielkiego czajniczka do parzenia i picia herbaty. To niepozorne naczynie sprawia, że picie herbaty w jednej chwili staje się magicznym rytuałem.