horoskop chiński

  Słońce przez cały tydzień przebywa w znaku Ryb. Drugiego marca nastąpi koniunkcja Merkurego i Saturna, która jest zapowiedzią ważnych umów i deklaracji. Księżyc maleje i dąży do ostatniego nowiu w zodiakalnym roku, który nastąpi w Środę Popielcową drugiego marca. Będzie to bardzo ważny dzień, który może przynieść szansę na ogromne oczyszczenie.

  Co jeszcze przyniesie rok Wodnego Tygrysa?

  Wąż jest jednym ze znaków zodiaku w chińskim horoskopie. Osoby spod znaku Węża chińskiego potrafią być bardzo ujmujące, jak nikt odczytują emocje. Jakie są chińskie Węże w kontaktach z ludźmi? Jakie cechy charakteru posiada znak zodiaku Wąż?

  Smok jest w kulturze chińskiej jednym z najważniejszych symboli. Ma przynosić szczęście, dlatego tak powszechnie się go spotyka. Smok jest również ważny w chińskim horoskopie. Kiedy jest Chiński Rok Smoka i czym wyróżniają się osoby, które się wtedy urodziły?

  System astrologiczny, wywodzący się z Chin, jest całkowicie odmienny od znanego nam systemu zachodniego. Jeden cykl trwa 12 lat, dodatkowo dzieląc się na miesiące. Bawół jest znakiem osób urodzonych w latach 1913, 1925, 1937, 1949 i tak co kolejne 12 lat, aż do 2009 roku. O tym, jakie są jego cechy charakterystyczne, można przeczytać poniżej.

  Tygrys jest zwierzęciem odważnym i nieprzewidywalnym. Tacy też są ludzie urodzeni w Roku Tygrysa. Znak Tygrysa jest szeroko opisany w chińskim horoskopie. Jaki charakter przypisuje się chińskiemu znakowi Tygrysa?

  Chiński Nowy Rok jest w innym czasie niż nasz. Inne są też znaki zodiaku. Jednym z nich jest Szczur. Z czym wiąże się znak Szczura? Kim są osoby, które są według kalendarza chińskim Szczurem?

  Chiński znak zodiaku Pies to istny wulkan energii, który sprowadza wesołość wszędzie tam, gdzie się pojawi. W życiu zawsze stara się być uczciwy, zarówno w stosunku do siebie, jak i swojego otoczenia. Co jeszcze możemy wywnioskować na podstawie jego daty urodzenia?

  Małpa to chiński znak zodiaku. Osoby, które urodziły się w roku małpy posiadają niezwykły urok osobisty. Są towarzyskie, zabawne, a ponadto obdarzone magnetyczną osobowością - dosłownie każdy chce przebywać w ich otoczeniu. Trzeba jednak zachować ostrożność, gdyż osoby te potrafią być wyjątkowo przebiegłe.

  Niezwykle energiczny, niezależny, z głową pełną szalonych pomysłów – tak w skrócie prezentuje się Koń w horoskopie chińskim. Według wschodnich wierzeń, cechy człowieka stanowią odzwierciedlenie cech zwierzęcia, które symbolizuje ich znak zodiaku. Czym jeszcze charakteryzuje się chiński Koń?

  Każdy znak zodiaku wiąże się z inną osobowością. Świnia chińska wyróżnia się inteligencją, pozytywnym usposobieniem i przyciąganiem bogactwa. Jak osoby spod tego znaku funkcjonują w pracy i w rodzinie? Tego na temat Świni dowiemy się z chińskiego horoskopu. O roku Świni rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z wróżką i tarocistką Anną Kempisty.

  Osoby urodzone w roku Kozy wyróżniają się ogromnym spokojem, ostrożnością i dobrym sercem. Interesują się muzyką i sztuką, często mają wrodzone predyspozycje w tym kierunku. Koza w horoskopie chińskim jest czasami przedstawiana jako osoba naiwna i łatwowierna, tym samym podatna na oszustwa. Niemniej jednak w życiu towarzyszy jej szczęście, dzięki któremu złe rzeczy rzadko ją spotykają. Znak chiński występuje w dwóch nazwach – jako Koza lub Owca. Wynika to z podobieństwa tych zwierząt i ich łagodnego usposobienia.

  Wschodni system astrologiczny staje się coraz bardziej popularny w krajach europejskich. Szukamy w nim odpowiedzi dotyczących naszej przyszłości, potencjalnych związków oraz nas samych. Każdy chiński znak zodiaku charakteryzuje się innymi cechami charakteru, predyspozycjami oraz usposobieniem. Jak na tle innych znaków przedstawia się Kogut?

  Królik to chiński znak zodiaku. Jakie cechy charakteru posiadają osoby urodzone pod znakiem chińskiego Królika? Są przyjazne i kreatywne, ale gdy zajdzie taka potrzeba - potrafią też walczyć o swoje.