Gwiazdy

Zespół Tulia powraca z nową płytą. Na scenie Dzień Dobry TVN zaśpiewały swój najnowszy singiel "Narkotyk"

Gwiazdy

Zespół Tulia zyskał popularność w 2017 roku za sprawą folkowego coveru jednego z największych przebojów grupy Depeche Mode "Enjoy the Silence". W maju ukazała się ich płyta "Półmrok", na której pojawiły się wyłącznie autorskie piosenki. W Studio Dzień Dobry TVN wokalistki opowiedziały o swoich muzycznych inspiracjach, a na koniec programu zaśpiewały swój najnowszy singiel "Narkotyk".

Tulia powraca w nowej odsłonie

Zespół Tulia, czyli Patrycja Nowicka, Dominika Siepka, Tulia Biczak do tej pory słynął z wyjątkowych wykonań znanych przebojów. Na ich debiutanckiej płycie, która ukazała się w 2018 roku, znalazły się nowe wersje znanych piosenek takich artystów, jak Seweryn Krajewski, Stan Borys czy Dawid Podsiadło. Kilka miesięcy temu ukazał się nowy album zespołu na którym znalazły się wyłącznie autorskie utwory. Płytę "Półmrok" promuje singiel "Narkotyk", który wokalistki zaprezentowały na scenie Dzień Dobry TVN. W rozmowie z Dorotą Wellman i Marcinem Prokopem wokalistki opowiedziały o tym co je inspirowały przy tworzeniu tego albumu.

- Chciałyśmy, żeby płyta była różnorodna i różni słuchacze znaleźli na niej swoje ulubione dźwięki, dlatego można tam znaleźć trochę hip-hopu, elektroniki, ale także gitarowe brzmienia jak w naszym "Narkotyku" – powiedziała Patrycja Nowicka

Mimo nagrania autorskiej płyty, wokalistki nie zamierzają zrezygnować z wykonywania coverów. Na uwagę zasługuje także wyjątkowy teledysk do piosenki "Narkotyk", który nagrany został w Zarzeczu niedaleko Beskidu Żywieckiego. W klipie można zobaczyć Dziady Noworoczne z Zarzecza, czyli młodych mężczyzn przebranych za różne postacie. To znana w tamtych regionach forma kolędowania. 1 stycznia grupa mężczyzn przemierza całą wieś, śpiewając przy tym kolędy i odwiedzając mieszkańców.

Tulia na scenie Dzień Dobry TVN

Na zakończenie programu na scenie Dzień Dobry TVN zespół Tulia wykonał piosenkę "Narkotyk". Utwór pochodzi z najnowszej płyty "Półmrok", której premiera odbyła się w 21 maja tego roku. Nowy album to kolejny rozdział w karierze zespołu. Za wszystkie kompozycje, które znalazły się na krążku, odpowiada Sonia Krasny i Nadia Dalin. Producentem muzycznym albumu, tak jak w przypadku debiutanckiej płyty, jest Marcin Kindla.

Zobacz także:

Zobacz wideo:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Autor: Martyna Trębacz

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości