Gwiazdy

Zespół Lombard świętuje 40-lecie. "Podczas działalności grupy skład zmieniał się aż 27 razy"

Gwiazdy

18 maja 1981 roku odbyła się pierwsza próba zespołu Lombard. To oznacza, że w tym roku grupa obchodzi 40-lecie swojej pracy. Specjalnie dla naszych widzów artyści wykonali kultową piosenkę "Przeżyj to sam" oraz nowy utwór "Modlitwa o wyspy szczęśliwe".

40-lecie zespołu Lombard

W tym roku zespół Lombard ma powody do świętowania. Dokładnie 18 maja 2021 r. mija 40 lat od pierwszej próby, jaką odbyła grupa muzyków z Grzegorzem Stróżniakiem na czele. To właśnie wtedy wszystko się zaczęło. Przez lata kapela zachwycała słuchaczy, śpiewała poruszające piosenki i jeździła w trasy koncertowe. Dziś pracują nad wydawnictwem "Lombard 40/40", które zawierać będzie nie tylko kultowe przeboje zespołu, ale także nowe kompozycje. - Ze wspaniałymi muzykami postanowiliśmy zrobić projekt życia. Zaprosiliśmy również do współpracy Arkadiusza Dzielawskiego, wspaniałego malarza realizmu magicznego. 40 obrazów do 40 piosenek Lombardu, a do tego przepiękne fotografie Anny Pawelczak - powiedziała Marta Cugier. Wokalistka dodała również, że projekt będzie wydawnictwem książkowym połączonym z płytą.

- Realizujemy też koncert multimedialny, bo z tego słyniemy. Od 20 lat gramy koncerty z grafikami komputerowymi. Muszę przyznać, że ja też trochę grzebię w tych grafikach. To jest moja wielka pasja – dodała.

Lombard w piosence "Przeżyj to sam". Zobacz wideo:

Lombard od lat trafia do polskich serc

Zespół Lombard swoją twórczością od lat trafiał do serc polskich słuchaczy. Muzycy przyznali, że sukces ten zawdzięczają przede wszystkim autentyczności. Jak dodali, prawdziwa i szczera sztuka broni się sama. Grupa ta nie istniałaby jednak bez wspaniałych i utalentowanych muzyków. Tych na przestrzeni kilkudziesięciu lat trochę było. Jak przyznał założyciel, podczas działalności grupy skład zmieniał się aż 27 razy. - Każdy z muzyków, który się przewinął przez Lombard, zostawił w nim kawałek siebie – powiedział Grzegorz Stróżniak.

Słynną piosenkę "Przeżyj to sam" Grzegorz Stróżniak wykonywał wiele razy. Jednak najbardziej wzruszającym momentem był występ w Royal Albert Hall w Londynie. - Magiczna sala, w której najwięksi tego świata produkowali. Okoliczności w których występowaliśmy też były niesamowite, tak jak towarzystwo artystów. Wszyscy śpiewali razem z nami - wspomina.

Na naszej scenie zespół wykonał także nowy utwór "Modlitwa o wyspy szczęśliwe".

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Czego nie wiemy o Jerzym Pilchu? "Alkohol, muzyka, kobiety. To była głośna samotność"

Miłość i muzyka. Stanisław Bartosik w utworze "Pomiędzy"

Kasia Cerekwicka o nowej płycie i pasji, na którą znalazła czas po 30-tce. "To było moje marzenie jeszcze przed muzyką"

Autor: Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości